Gönüllü gençlerden hastane okulundaki çocuklara kitap ve kırtasiye yardımı

Bursa'da, 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında hastalıkları sebebiyle okula gidemeyen çocuklar, hastane bünyelerinde açılan okullarda eğitimlerini sürdürüyor.

Bursa’da, 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında hastalıkları sebebiyle okula gidemeyen çocuklar, hastane bünyelerinde açılan okullarda eğitimlerini sürdürüyor. Bursa’da Osmangazi Gençlik Merkezi’ne bağlı gençlik liderleri ve gönüllü gençler, tedavi gördükleri için okula başlayamayan çocukları hastane okulunda ziyaret ederek onlara kitap ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Osmangazi Gençlik Merkezi’ne bağlı gençlik liderleri ve gönüllü gençler yeni eğitim-öğretim yılının başladığı hafta anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hastanede yatan çocukları unutmayan gençlik liderleri ve gönüllü gençler, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’ndeki tedavileri nedeniyle okula gidemeyen hastane okulundaki çocukları ziyaret etti.

SINAVLARDAN TOPLANAN KALEMLER HASTANE OKULUNA VERİLDİ

‘Genç Dönüşüm’ projesi kapsamında ÖSYM tarafından yapılan sınavlardan sonra toplanan kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan kırtasiye setlerinin yanısıra Gençlik ve Spor Bakanlığı logolu tişörtler ile Bakanlığın hazırladığı Seyahatnameden Seçmeler, Mesnevi Öyküler adlı kitapları tedavisi süren çocuklara hediye eden gençlik liderleri ve gönüllü gençlerin ortaya koyduğu örnek davranış çocukların yanısıra velileri de çok mutlu etti. Acıları ve üzüntüleri bir nebze olsun azalan çocuklar gençlik liderleri ağabeylerine ziyaretlerinden ve yanlarında getirdikleri hediyelerden dolayı teşekkür ederken, çocuklarını mutlu eden etkinlikten dolayı gençlik liderlerini kutlayan veliler de yetkililere teşekkür etti.

Hastane Okul Müdürü Hızır Yıldız’ın da memnuniyetini dile getirdiği ziyarette Hastane okulundaki çocuklara hediyelerini veren gençlik liderleri ve gönüllü gençler, keyifli bir sohbetin ardından hastaneden ayrıldı. CİHAN