Goodyear Wrangler Cup 2006’da heyecan başlıyor

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. ve İSOFF işbirliğiyle düzenlenen Goodyear Wrangler Cup'da 2005 yılında dereceye girenler kupalarını aldılar.

32 yarışmacının da 2005 senesinde göstermiş oldukları performans ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi aldıkları gecede, Goodyear yetkililerince, katkıları dolayısıyla ISOFF VE TOSFED’e plaket verildi. Geceye Goodyear’ın Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrikadan Sorumlu Başkanı Jarro Kaplan’ın ve Bölge Yürütme Komitesi’nin üst düzey yetlkililerinin katıldığı geceye, Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Genel Müdürü Harish Khosla ve Satış ve Pazarlama Direktörü Ersin Özkan ev sahipliği yaptılar. Ödül törenine TOSFED, İSOFF yetkilileri ile yarışmacılar, basın mensupları ve otomotiv sektörü çalışanları katıldı.

– JARRO KAPLAN: “WRANGLER CUP’I TAKİP EDİYORUM” –

Goodyear Wrangler Cup 2006 tanıtım gecesi için gelen Goodyear’ın Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Jarro Kaplan, “Bazılarınızın da bildiği gibi, birkaç sene önce ben burada Genel Müdür olarak görev yaparken eşim ve ben Türkiye’de yaşama zevkini tatmıştık. Buraya geri dönmek de bizim için her zaman büyük mutluluk oldu. Artık Türkiye’de oturmuyor olsam da geçtiğimiz üç yıl boyunca kıran kırana geçen Wrangler Cup yarışlarını, Türkiye’deki ekibimiz aracılığıyla yakından izlemekteyim” dedi.

Kaplan, “Wrangler Cup, türünün en başarılı örneklerinden ve benzer çalışmaların olduğu diğer ülkelerde de bir referans olarak kullanılıyor. Goodyear, aralarında Wrangler Cup’da kullanılan MT/R lastiklerinin de bulunduğu 4X4 lastiklerindeki başarılı geçmişi ile gurur duyuyor. Motorsporlarının uzmanları olarak, aralarında lastiklerin de bulunduğu ilgili konulardaki uzmanlığınız sayesinde, Goodyear’ın sürekli olarak yenilikçi lastiklerin araştırma ve geliştirmesine yaptığı büyük yatırımları ne kadar takdir ettiğinizi biliyorum. Goodyear her yıl araştırma ve geliştirmeye yaklaşık 400 milyon dolar harcıyor. Bu da sadece ürünlerin kalitesine yansımakla kalmıyor, aynı zamanda sunulan fayda ve yenilikler olarak da ortaya çıkıyor” dedi.

Jarro Kaplan, “Bizim için, olağanüstü lastiklerimizi sizler gibi profesyonellerle paylaşmak çok önemli ve Wrangler Cup gibi aktiviteler bu amacımıza ulaşmamızda bize yardımcı oluyor. 2005 Wrangler Cup’da yarışan tüm pilotları kutluyor ve 2006 yılındaki yarışmacılara da en iyi dileklerimi sunuyorum” dedi.

Wrangler Cup’ın 2006 sezonundaki ilk yarışı 9 Nisan 2006 Pazar günü Autodrom’daki özel pistte gerçekleşecek. İkinci ayağı 18 Haziran 2006, üçüncü ayağı da 8 Ekim 2006 tarihinde düzenlenecek.