Google boş durmuyor

Dünyanın önde gelen arama motoru şirketi Google, yazılım devi Microsoft'un Excel programı ile rekabet edecek programını kullanıma açtı.

Google’un resmi blog sayfasındaki yazıda programın Google içinde kullandığını belirtildi. Yazıda internet sayfasından güncelleştirilebilecek olan programların anında karşı taraftan görülebildiğini kaydedildi. Google, aynı program üzerinde 10 kişinin aynı anda işlem yapabileceğini bildirdi. Şirket programın küçük grupları ve şirketleri hedef aldığını belirtti. Google, Excel programından önce internette yazı yazmaya izin veren “Writely” adlı bir programı satın almıştı. Arama motoru şirketinin bu adımlarıyla Microsoft karşısına güçlü bir rakip olarak çıkmaya başladı. Google daha öncede online mesajlaşmaya izin veren bir programı kullanıma sunmuş, kapasitesi de 2 GB’yi aşan e-posta hizmeti vermeye başlamıştı.

—Video programı Mac içinde çıktı—

Windows yazılımı üzerinde video görüntülerinin izlenmesine izin veren bir program çıkarmış olan Google, bu programın Mac versiyonuna da kullanıcılara sundu.