Görevi başında kalp krizi geçiren polis hayatını kaybetti

Görevi başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden trafik polisi toprağa verildi.

Trafik Polisi Hüseyin Malcı’nın cenazesi meslektaşları tarafından Adli Tıp Morgu’ndan alınarak Buruk Mezarlığı’ndaki cenaze işlemlerinin ardından Otoban-Kozan yol bağlantısı üzerinde bulunan Bölge Trafik Merkezin götürülerek burada tören düzenlendi.

Adana Emniyet Müdürü Mehmet Cebe, törende yaptığı konuşmada Polis memuru Malcı’nın görevine sadık bir kişi olduğunu söyledi.

Milletin mal, can ve namus güvenliğini sağlamak için görev başında hayatını kaybeden güvenlik görevlilerinin en yüksek makam olan Şehitlik mertebesine ulaştığına işaret eden Cebe, “Amirlerine ve arkadaşlarına karşı olumsuz hiçbir tavrı olmayan Hüseyin Malcı arkadaşımız da vatanı için şehit olan arkadaşlarımızdan. Ani ölümü bizi üzdü. Bundan sonar kendisinin emaneti olan eşi ve çocuklarının her zaman yanında olacağız.” dedi.

Törene, Pozantı Kaymakamı Adem Uslu, Akçatekir Belediye Başkanı Derviş Oruç ile Emniyet Müdür yardımcıları, Malcı’nın ailesi, yakınları ve polisler katıldı.

Malcı’nın cenazesi Ceyhan’ın Aydınlar Köyü’nde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürü Mehmet Cebe, polis memuru Malcı’nın babası Süleyman Malcı ile eşi Kezban Malcı’yı baş sağlığı dileyerek teselli etti.