Görme engelliler çağrı merkezi operatörü oldu

"Çanakkale Görme Engelliler Çağrı Merkezi (GÖRENÇAM)" projesi kapsamında eğitim alan 20 görme engelliye sertifikaları törenle verildi.

“Çanakkale Görme Engelliler Çağrı Merkezi (GÖRENÇAM)” projesi kapsamında eğitim alan 20 görme engelliye sertifikaları törenle verildi. Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi’nin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2013 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projesiyle 544 saatlik yoğun bir eğitim verildi. Görme engellilere istihdam sağlama amacı taşıyan projede eğitim alanlara, çağrı merkezi operatörlüğü sertifikalarının verildiği törene AK Parti milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, Avustralya Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Törende konuşan Dernek Şube Başkanı İbrahim Batdal, hedeflerinin bütün kursiyerleri iş sahibi yapmak olduğunu söyledi. Batdal, “Bugün burada bir ilki yaşıyoruz. Daha önce mesleki deneyimi olmayan 20 görme engellinin, çağrı merkezi operatörü olarak başarıyla mezuniyetine tanıklık ediyoruz. Çağın mesleği olan çağrı merkezi operatörlüğü, bir görme engellinin en iyi yapabileceği mesleklerin başında yer almaktadır. Günümüz teknolojisinin hızla ilerlediği, şirketlerin kendi çağrı merkezlerini oluşturduğu ve kurumsallaşmanın firmadaki ilk sesi olan bu noktada, eğitilmiş görme engelli kardeşlerimizin istihdamları son derece önemlidir.” dedi.

Ardından proje kapsamında eğitim alan görme engellilere sertifikaları, protokol üyeleri tarafından verildi. Şubesi Başkanı Batdal ise protokole, görme engellilerin kullandığı konuşan saatlerden hediye etti.