Görme engelliler gol sevincini cebinden duyarak yaşayacak

Spor Toto Süper Lig'de 3. hafta maçları oynanırken futbol severler için de firmaların çalışmaları aralıksız sürüyor.

Spor Toto Süper Lig’de 3. hafta maçları oynanırken futbol severler için de firmaların çalışmaları aralıksız sürüyor. Futbol aşkı engeline takılan ve atılan golleri göremeyenler için Turkcell görme engelli futbolseverlerin sevincini sesli olarak cebine gönderiyor.

Engelli vatandaşlara yönelik fırsat eşitliği sağlayan hizmetlerinden bir yenisini daha spor alanında hayata geçiren Turkcell’in görme engelli aboneleri, ücretsiz GollerCepte hizmeti ile artık golleri cep telefonu üzerinden anında dinleme ve maçları an be an takip edebilme şansı yakalıyor.

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Turkcell, görme engelli aboneleri için ücretsiz bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Spor ile teknolojiyi görme engelliler için buluşturan sesli GollerCepte hizmeti, Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle yürütülen Turkcell Hayal Ortağım Servisi üzerinden, görme engelli abone futbolseverlere sunuluyor.

ÖNCE DÖRT BÜYÜKLER İÇİN HAZIRLANDI

Sesli Goller Cepte uygulaması ile görme engelli aboneler taraftarı oldukları takımın gollerini maç anında gelen otomatik çağrılar ile dinleyebiliyor, dakika skor öğrenebiliyor ve takımlarının gol sevincine ortak olabiliyorlar. Başlangıçta sadece Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları için verilecek hizmet daha sonra diğer Süper Lig takımları için de verilmeye başlanacak.

Hayal Ortağım servisine kayıt olan herkesin faydalanabileceği ücretsiz uygulama kapsamında kişinin ilk olarak taraftarı olduğu takımı seçmesi gerekiyor. Ardından ilgili takımın Spor Toto Süper Lig maçlarındaki golleri maç anında TRT iş birliği ile Radyo 1’den elde edilen ses klipleri şeklinde kaydediliyor ve aboneye ulaştırılıyor.

ÖZTÜRKLER: AMACIMIZ GÖRME ENGELLİ FUTBOLSEVERLERE KEYİFLİ BİR DENEYİM SUNMAK

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Turkcell ailesi olarak, engellerin önce zihinlerde olduğuna inanıyoruz. Teknolojiyi insanın hizmetine sunarak ülkemizin ve insanlarımızın ekonomik ve sosyal gelişimi için fırsat eşitliği getireceğini biliyoruz.” diyerek şöyle konuştu:

“Bu vizyon doğrultusunda, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için ‘Engel Tanımayanlar’ çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyoruz. Bu hedef doğrultusunda Turkcell markasını ve teknoloji gücümüzü görme engelliler için seferber ettik. Spor ile teknolojiyi buluşturan GollerCepte hizmetimizle görme engelli futbolseverlere keyifli bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.”