Görme engelli’nin zaferi

SAMSUN - Samsun'un alt kademe Atakum Belediyesi'nin görme engelli santral memuru Riza Apaydin, görevini en iyi sekilde yerine getirme azmiyle 2 bin telefon numarasini ezberledi.

Bu zaman içerisinde çesitli islerde çalisan Apaydin, 3 yil önce Atakum Belediyesi’nde göreve basladi. Is sahibi olmak için yogun çaba harcayan Alparslan, hangi isi yapacagi konusunda tereddüt yasarken santral memuru olarak çalismaya karar verdi. Ilk günlerde zorluk çektigini belirten Riza Alparslan, önce seri bir sekilde telefon numaralarini çevirmeyi ve dahili hatlari ögrendigini söyledi.
Zaman içinde il disi ve il içindeki belediye ile çalisanlar için gerekli yaklasik 2 bin numarayi ezberledigini kaydeden Alparslan, “Görevimde suan hiçbir sorun yasamiyorum. Görme engelli oldugum için birçok seyi aklimda tutmaya çalisiyorum. ‘Her görme engelliden santral memuru olur mu?’ seklinde yaklasilirken ben basardim. Görevimi en iyi sekilde yerine getirdigime inaniyorum. Herkes bu kadar telefon numarasi akilda kalir mi diye merak ediyor, ama isim geregi ezberlemek zorundaydim” dedi.
Atakum Belediye Baskani Adem Bektas ise, engellilere firsat verildigi zaman basaramayacagi isin olmadigini, personellerini takdir ettiklerini ve diger engelli vatandaslara örnek olmasi gerektigini kaydetti.