Görüntüler bayrama hiç yakışmadı

Kutlamalardaki coşku, protokolden gelen görüntülerle bozuldu.

Gaziantep’teki 23 Nisan kutlamalarındaki coşku protokolden gelen görüntülerle bozuldu… Öğrenciler protokoldekilere kendi elleriyle çay servisi yapınca tuhaf görüntüler ortaya çıktı..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gaziantep’te de coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda öğrenciler protokoldekilere kendi elleriyle çay servisi yaptı. Belden aşağısı felç olan Melek Tekatlı’nın tekerlekli sandalyede okuduğu şiir ise herkesi gözyaşına boğdu.

Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri coşkuyla kutlanıyordu ancak iki öğrenci kendi bayramlarında çalıştırılarak törende protokole hizmet edip çay servisi yaptı. Bu görüntüler ne 23 Nisan’a ne de Gaziantep’e hiç yakışmayacak nitelikteydi.TÖRENDEN NOTLAR…

Kamil Ocak Stadyumu’ndaki kutlamalar Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Asım Güzelbey’in çocuklar ve yurttaşların bayramını kutlamasıyla başladı.

Kutlamalara, Suriye’nin Halep Kenti’nden gelen çocuklar da ülkelerinin bayrak ve flamalarını taşıyarak katıldı. Bir kız, iki öğrenci tören boyunca protokolün bulunduğu bölümde nöbet tuttu. Bu öğrencilerden erkek olanın tepsiyle getirdiği çaylar, protokol mensuplarına ikram edildi. Şahinbey İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi, belden aşağısı özürlü olan Melek Tekatlı’nın okuduğu 23 Nisan şiiri ise herkesi gözyaşına boğdu. Kendisi de oldukça duygulanan Melek’in şiir okumasına öğretmenleri ellerinde şiir kağıdını tutarak destek verdi. Oldukça heyecanlandığı dikkat çeken Melek’in unutmamak için rsmi geçit sırasında da şiirini okuması dikkat çekti.

Rengarenk giyimli öğrencilerin kareografik gösterisi de Kamil Ocak Stadyumu’nu dolduran yaklaşık 8 bin kişiden büyük alkış aldı. Kutmalalarda 23 Nisan nedeniyle Şehitkamil Belediyesi tarafnıdan düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlere de ödülleri verildi