Gösterilerde göğsünden vurulan çocuk da öldü

Diyarbakır'da önceki gün çıkan gösteriler sırasında hayatını kaybeden 3 kişinin cenaze töreninde çıkan olaylarda göğsünden vurulan küçük çocuk tedavi gördüğü hastanede tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı.

3 kişinin cenaze töreninde de Bağlar Semti’ndeki Sento Caddesi’nde bulunan 10 Nisan Polis Merkezi’ne saldıran göstericiler ile polis arasında çıkan olaylarda göğsünden vurulan küçük bir çocuk ağır yaralandı. Devlet Hastanesine kaldırılan ve adı henüz belli olmayan küçük çocuk ameliyata alındı. Alınan bilgiye göre göğsünden yakın mesafeden ve görgü tanıklarına göre plastik mermi yarası aldığı belirtilen çocuğun bu sabaha karşı hayatını kaybettiği kaydedildi.

Öte yandan gösterilerin çıktığı ilk gün 2 kurşun yarası alan göstericilerden Mehmet Akbulut da (18) dün gece tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ndeki yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti. Buna göre 24 Mart tarihinde Muş kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 14 teröristten sonra çıkan olaylarda Diyarbakır’da hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e yükselirken, 300’e yakın kişinin de yaralandığı belirtildi. 3 gündür esnafın kepenk kapattığı Diyarbakır’da hayat yavaş yavaş normale dönerken, şehrin en işlek semtlerinden Ofis’te bulunan esnaf işyerlerini açmaya başladı.

Bu arada şehrin giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak için askeri birliklerin de güvenlik tedbirleri aldığı gözlendi.