Gözaltındaki 7 kişiye ek gözetim

Dink'in öldürülmesine ilişkin soruşturma sürüyor. Gözaltındaki Ogün S. ile Y.H., A.İ., E.Y., Z.A.Y., M.A.T. ve E.Ş'nin sorgu ve işlemlerine devam edildiği belirtildi.

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin soruşturma sürüyor. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gözaltında bulunan Ogün S. ile Y.H., A.İ., E.Y., Z.A.Y., M.A.T. ve E.Ş’nin sorgu ve işlemlerine devam edildiği belirtildi.

Emniyet yetkilileri, gözaltındaki kişiler için ek gözetim süresi alındığını, şüphelilerin ek gözetim süresinin bitmesinin ardından, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine sevk edileceğini kaydettiler. İstanbul’a gönderilen, Ogün S’nin Pelitli beldesindeki bir internet kafede kullandığı belirtilen 2 bilgisayarın da emniyette incelenmesine devam edildiği öğrenildi. Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, makamından ayrılırken gazetecilerin, ”Serbest bırakılan var mı?” ve ”Y.H’nin azmettirici olduğu doğru mu?” şeklindeki sorularını, ”Tahkikatımız devam ediyor. Söyleyeceğim herhangi bir şey yok” diyerek yanıtsız bıraktı. Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki kompleksinde gelişmeleri takip eden basın mensuplarına emniyet tarafından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.