Gözaltındayken örgüt üyelerini yönlendirmiş

Gözaltındayken örgüt üyelerini yönlendirmiş

Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yasadışı organize suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Çağrı’ operasyonunda tutuklanarak cezaevine gönderilen çete liderlerinden Cabbar Çiçek’in, oto galerisine düzenlenen ve 3 kişinin kaleşnikofla öldürülmesi olayıyla ilgili jandarma tarafından gözaltında tutulduğu üç gün boyunca telefonla örgüt üyelerini yönlendirdiği iddia edildi. Çiçek’in, gözaltında tutulduğu süre içerisinde yaptığı telefon görüşmelerinin dinlendiği öne sürüldü.
Edinilen bilgiye göre, 11 Şubat Cumartesi günü akşam saatlerinde merkeze bağlı Osmangazi ilçesinde Buras Oto Merkezi’nde ŞEnol Turan’a ait galeriye kaleşnikoflu silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda işyeri sahiplerinden Şenol Turan ile Hacı Ali Kara ve Yılmaz Akbulut öldürüldü. Olayın ardından saldırının faillerinin yakalanması için jandarma tarafından çalışma başlatıldı. Olaydan 5 gün sonra Cabbar Çiçek isimli zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı’na ‘Çağrı’ operasyonunda tutuklanan uzman çavuş Tayfun Akyün tarafından götürülen Çiçek’in gözaltında tutulduğu 3 gün boyunca, daha sonra polisin operasyonuyla çökertilen organize suç örgütü üyelerini cep telefonuyla yönlendirdiği belirlendi. Çete lideri olduğu belirlenen Ahmet Karakaş’ın PKK’ya finans desteği sağladığı da ortaya çıkmıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çağrı’ operasyonunda aralarında İl Jandarma Komutanı Albay Aydın Yeşil, uzman çavuş Tayfun Akyün ve Emniyet Amiri Ömür Şen, polis memurları Atilla B. ve Özkan B.’nin de bulunduğu 21 kişi tutuklanmış, avukatı Konuralp Yeşil’in üst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu dün akşam saatlerinde Albay Aydın YEşil tahliye edilmişti. Dün akşam Gölcük Askeri Cezaevi’nden tahliye edilen Aydın Yeşil’in, istifa dilekçesini verdiği iddia edildi.