Grizu mağdurlarına devlet yardımı

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bir kömür ocağında meydana gelen grizu patlamasında ölen 17 işçinin ailesine, 50 bin YTL'lik para yardımı yapıldı.

Dursunbey’e bağlı Odaköy’de Şentaş Madencilik’e ait kömür ocağında 1 Haziran tarihinde meydana gelen grizu patlaması sonucu hayatını kaybeden 17 işçinin eş ve yakınlarına ödenmek üzere Başbakanlık Acil Yardım Fonu’ndan yollanan toplam 50 bin YTL nakdi yardım hak sahiplerine verildi. Vali Hatipoğlu, hafta sonu bizzat Dursunbey ilçesine giderek köylerdeki aileleri ziyaret edip ölen işçilerin eş ve çocuklarıyla anne ve babalarına taziyede bulundu. Hane başına 2 bin 941 YTL’nin düştüğü yardımı alan aileler üzüntülerini dile getirdi.
Devlet yardımının yapıldığı taziye ziyaretlerine AK Parti Balıkesir milletvekili Ali Osman Sali, Dursunbey Kaymakamı Mustafa Özyapı ve Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz da katıldı. Vali Hatipoğlu, ölen madenci yakınlarından, dert ve sıkıntılarını her zaman Kaymakam Özyapı aracılığıyla kendilerine ulaştırmalarını istedi. Devletin vatandaşının yanında olduğunu kaydeden Hatipoğlu, acıları paylaşarak azaltacaklarını ifade etti. Okullar açılıncaya kadar aileleri bir kez daha ziyaret etmeyi planladığını aktaran Hatipoğlu, ölenlerin eş ve ailelerine sabır tavsiye etti.