G.Saray’dan Fener’e teselli

Denizlispor’un Yusuf’la bulduğu gole G.Saray, Hasan Şaş’la cevap verip tek puana razı oldu.

Turkcell Süper Lig’de geçen haftayı G.Antep yenilgisiyle kapatan G.Saray, kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor’u Sami Yen’de ağırladı. 5.dakikada Adriano’nun kafa vuruşunda top yan direkten döndü. 33’te Ümit Karan sert vurdu. Top az farkla auta gitti. 45’te Julio Cesar’ın sert şutunu Mondragon iki hamlede önleyebildi. G.Saray’da Gerets ilk yarı iki oyuncu değişikliği hakkını birden kullandı.

İlk yarısı golsüz biten karşılaşmanın ikinci yarısı gollerle başladı. 53’te Cesar son çizgiden pasını verdi. Yusuf7a boş kaleye yuvarlamak kaldı: 0-1. 62’de Denizli defansında yaşanan karambolde ceza sahası dışına çıkan topa Hasan Şaş 25 metreden sert vurdu: 1-1. Eşitlikten sonra G.Saray rakip kalede birçok gol pozisyonuna girdi ancak değerlendiremeyince 2 puandan oldu. Aslan iki haftada 5 puandan oldu.

ASLAN’I GERETS YAKTI

Sakatlıktan yeni çıkan Cihan’ı ilk onbire alıp İliç’i yedek bırakan Gerets, bu yanlıştan dönmek için 37 dakika bekledi. Mutlak kazanması gereken bir maçta çok hata yaptı.

Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, Denizlispor maçında korkak davrandığı için eleştiri oklarının hedefi oldu. Maça uzun süren sakatlıktan yeni kurtulan Cihan’la başlayan ve İliç’i yedek kulübesine oturtan Gerets bu yanlıştan dönmek için de 37. dakikaya kadar bekledi. Okan’ın da sakatlanması ile G.Saray daha ilk yarıda iki oyuncu değiştirme hakkını kullanmak durumunda kaldı.

DEFANSA ÖNLEM ALAMADI

Song’un yokluğunda çok aksayan G.Saray savunmasını taraftarlar gibi izleyen Gerets, aksayan defansa önlem almayı düşünmedi. Mondragon’un yaptığı önemli kurtarışlara rağmen G.Saray golü kalesinde gördü ve bunu çıkartmak için çalıştı. Gerets kendi sahasında Denizlispor’a karşı yeteri kadar cesur olmamakla da suçlandı.

STAT: Ali Sami Yen

HAKEMLER: Barış Şimşek **, Erhan Sönmez **, Uygar Bebek **

G.SARAY: Mondragon **, Cihan * (Dk.37 İliç **), Tolga *, Tomas *, Ferhat *, Sabri *, İnamoto * (Dk.83 Ayhan ?), Okan ** (Dk.45 Hasan Şaş **), Arda *, Ümit *, Hakan *

DENİZLİ: Süleymanou ***, Bülent **, Kratochvil **, Erman **, Ahmet **, Yusuf *** (Dk.60 Fatih **), İbrahim **, Serhat **, Tomas ** (Dk.90+3 Fatih Egedik ?), Julio Cesar **, Adriano ** (Dk.90 Kroupa ?)

GOLLER: Yusuf (Dk.53 Denizli), Hasan Şaş (Dk.62 G.Saray)

SARI KARTLAR: İbrahim, Bülent, Süleymanou (Denizli), Tolga (G.Saray)