G.Saraylı Jo hiç uslanmıyor

Galatasaray'ın uslanmayan Brezilyalı oyuncusu Jo partilerine bu mekanda devam ediyor.

Partilerin adamı olup çıkınca yönetimin sertçe uyardığı Galatasaray’ın uslanmayan Brezilyalı oyuncusu Jo, idman sonrası ve geceleri soluğu Gürpınar’da almaya başladı.

Jo daha önce tesislere çok yakın birde lüks bir binada oturuyordu. Ancak polis ekiplerinin de geldiği ve komşuların isyan ettiği geceden sonra Polat Otel’e alındı. Ne var ki son günlerde Florya’ya çok uzak bir villanın Jo’nun yeni uğrak yeri olması, “Gözden uzak kalmaya mı çalışıyor?” sorularını gündeme getirdi. Aslında asıl soru, Jo için verilen paraların karşılığını ne zaman vereceği ve gollerine döneceği!..

Tarih 19 Nisan Pazartesi.. Galatasaray’ın izin günü.. Gece alemlerinin ‘sabıkalı’ ismi Jo Alves, Büyüçekmece yakınlarındaki Gürpınar’da görülüyor. Aracının içinde başkaları olduğu halde, yoldan geçen birisine adres soruluyor ve 3 katlı bir villanın yolu tutuluyor. Belli ki söz konusu mekan, Jo’nun yeni ‘uğrak’ yeri olarak henüz ‘ayarlanmış’!

Bugün gazetesinden Ahmet Konanç’ın haberine göre; Daha birkaç hafta önce Florya’daki evinde parti verdiği ve evde birkaç kadının bulunduğu iddiasıyla komşuları tarafından polise şikayet edilmiş, çıkan problem sonrasında yönetim tarafından Polat Otel’e taşınmıştı. Kayseri maçı sırasında da, takımı deplasmandayken, sakatlığının tedavisi için İstanbul’da bırakılmış; fakat o Reina’da gece geç saatlere eğlenmeye seçmişti. Elinde puro ve viski şişeleriyle de etraftakileri Galatasaraylılar’ı kızdırmıştı! Dönelim Gürpınar’a.. Sokak sakinlerine göre öğlen saatlerinde de havalimanı taksilerinden birisi ile 2 kadın eve giriyor. Ertesi gün sabah 10.30’da idman var.

Jo arkadaşlarını Florya’daki Flyınn’e bırakıyor ve tesisler geçiyor. Antrenman sonrası tekrar alışveriş merkezinin yolunu tutuyor. Bayan arkadaşlarını alıyor ve tekrar Gürpınar’ın yolunu tutuyor. Tam eve girecekken, iddiaya göre villayı kiralayan şahısın ekibimize doğru koşup bağırması ve Jo’yu uyarmasıyla birlikte, araçtan çıkmaktan vazgeçiyor. Jo’nun bir arkadaşını ziyarete gelmiş olması veya ‘Sadece yeni evime giriyorum’ diyebileceği de düşünülürken, araçtan çıkmaktan ve görüntülenmekten çekinmesi, kafalardaki soru işaretlerini arttırıyor.

JO’YU BU KOMŞULARI DA SEVMEDİ!

Yeni komşularının, “Geleni gideni belli olmuyor! Florya’daki insanların yaşadığını yaşamak istemiyoruz” dedikleri duyuluyor ve imza toplayıp bu sıkıntıya çözüm bulmanın derdinde düştükleri görülüyor. Öte yandan Jo’nun evi kendi adına tutmadığı ancak sürekli eve girip çıkmaya başlaması nedeniyle sokak sakinlerinin dikkatini çektiği öğrenildi.

KONTÖRLÜ SU ALDI

Villanın etrafında Jo’nun eve giriş çıkışını görenlerin anlattığına göre, Brezilyalı futbolcudan önce villaya birisi su takviyesi yaptı! 10 tonluk kontörlü su aldı. Fazla sayıda bagajı da eve taşıyarak, Jo gelmeden önce hazırlık yaptı.

TELEFONDA TEHDİT

Jo’nun yanındaki kırmızı tişörtlü vatandaşı, cep telefonuyla bir yeri arıyor. Ardından muhabirimiz Ufuk Tuncaelli’nin yanına gelerek telefonu ona veriyor. Telefondaki şahıs “Ayağını denk al. Oralarda dolaşma. Kim olduğumu sonra öğrenirsin” diyor. Yönetim tarafından geçtiğimiz günlerde sert şekilde uyarılan ve Manchester City’e geri yollanması düşünülen Jo’nun, olayı büyütmesi ve telaş yapması birkez daha dikkat çekiyor!

ARAÇTAN İNMİYOR, GİDİYOR

Jo araçtan inmekten vazgeçiyor. Eve girmeyi sorun ediyor ve villanın önünden ayrılıyor. Ekibimizin de sokaktan ayrılmasının ardından, tekrar cipiyle geriye döndüğü ve eve girdikleri, saatler geçtikçe evdeki kalabalığın arttığına dair bilgiler geliyor. İsmi bizde saklı Galatasaraylı bir yönetici, olayı duyunca şaşkınlığını gizleyemedi. Böylelikle Jo’nun, Florya’dan uzak ve kimsenin kendisini bulamayacağı bir mekan edindiğinden yönetimin haberi olmadığı ortaya çıktı. İşte o telefon görüşmesi.

AHMET KONANÇ: Merhaba.. Jo’nun Gürpınar’da bir ev tuttuğunu biliyor musunuz?

YÖNETİCİ: Hayır. Ne işi var ki orada!

A.K: 2-3 gündür orada. Florya’daki evde komşuların isyan etmesine neden olan olayda görülen bayan arkadaşları da orada.

YÖNETİCİ: Bizim haberimiz yok. Kendi adına tutmuş olamaz ama, bizim kefaletimizi isterler.

A.K: Florya’daki olaydan sonra Polat Otel’de kalmaya başlamadı mı?

YÖNETİCİ: Evet.

A.K: Ancak pazartesi gecesi oradaydı!

YÖNETİCİ: Tamam bakayım ben bu işe!