GS’de ihtiyaçtan satılık 3 futbolcu!

Galatasaray bu yıl da Şampiyonlar Ligi'ne gidemezse, zarar 45 milyon euro olacak.

Evdeki hesap çarşıya uymadı, Galatasaray yönetimi yeni planlar üretmeye başladı!..

27 Mart’ta yapılan seçimli genel kuruldan alnının akıyla çıkan Adnan Polat ve yönetimi, tüm hesaplarını Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne kalınması üzerine yapıyordu. Ancak art arda gelen başarısız sonuçlar sonrası Galatasaray üst üste 3. kez Devler Ligi’ne gidememe tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Sarı-kırmızılılar, 2008’de Michael Skibbe’nin yönetiminde Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Steaua Bükreş’e elenmişti. Takım geçen sezon ise Süper Ligi 5. tamamladı. Galatasaray bu sezon ise ligde 3. sırada ve Devler Ligi ihtimali bir hayli düşük.

Kupa 1’e gidemediği her sezon en az 15 milyon euro zarar eden Sarı-kırmızılılar, bu sezon da bu başarıyı gösteremezse toplamda 45 milyon dolar içeri girmiş olacak. Bu nedenle doğacak ekonomik açığı kapatmak için de futbolcu satışına başvurulacak.

HERKES GİDEBİLİR

Türk kadroda revizyona gitmeyi düşünen yönetimin satmayacağı oyuncu yok. Ancak takımın yıldızlarına geçen yıl gelen teklifler bu sezon çok düştü.
Geçtiğimiz yıl Servet Çetin’e Marsilya 8 milyon euro, Mehmet Topal’a Everton 6 milyon euro ve Arda’ya da ezeli rakip Fenerbahçe 15 milyon euroluk öneriler yapmıştı.

F.BAHÇE’YE SATIŞ YOK

Hazırlanan B planına göre Avrupa’dan talibi olan bu üç yıldızın fiyatları da belirlendi.

Sarı-kırmızılı yönetim, Servet Çetin’e 6 milyon, Mehmet Topal’a 5 milyon ve Arda Turan’a da 15 milyon euro fiyat biçti. Ancak bu oyuncularını Türkiye’ye, özellikle de Fenerbahçe’ye satmayacak olan Galatasaray, Avrupa’dan gelecek teklifleri değerlendirecek.

Milliyet