GS’nin ne düşündüğü önemli değil

Bursaspor'un tecrübeli defans oyuncusu Mustafa Keçeli, Galatasaray'ın 'Fenerbahçe şampiyon olmasın diye Bursaspor'a yenileceği' yönündeki iddiaların saçma olduğunu söyledi.

Her takımın onuru için sahaya çıkacağını belirten Keçeli, “İstanbul’da Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı yendik. Galatasaray’ı da yenmememiz için hiç bir sebep yok. Yeter ki iyi konsantre olalım.” dedi.

Mustafa Keçeli, takım arkadaşı Zapotcny ile birlikte Bursaspor’un sponsorlarından Bursagaz’ın kampanya tanıtım toplantısına katıldı. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Keçeli, sezonun en önemli maçını oynayacaklarını dile getirdi.

İstanbul’da Galatasaray ile oynamanın kolay olmayacağını ifade eden Keçeli, şöyle konuştu: “İşi buraya kadar getirdik, bu şekilde de bitirmek istiyoruz. Yüzde 33 şansımız var. Futbolun bizi sevmesi gerekiyor. İnşallah kazanır yolumuza devam ederiz. Şehirde büyük bir heyecan ve destek var. Tesislerdeki ortam ise diğer zamanlarda nasıl ise şu anda da aynı. Ekstra bir şey yaptığımız yok.”

Takımda stres olup olmadığı yönündeki bir soruya Mustafa Keçeli, “Biz de varsa diğer takımlarda da var. Sonlara doğru hedef belirginleştiği için her takımda stres olur. Bizde olduğu kadar Fenerbahçe’de de var. Hatanın en az olması gereken yere geldik. Ancak özellikle üzerimizde bir baskı yok. Fenerbahçe gündüz Kasımpaşa ile oynayacak. O maçın skoru bizim için önemli. İnşallah Kasımpaşa yener ya da berabere kalır. O zaman daha rahat çıkarız.” cevabını verdi.

HER TAKIM ONURU İÇİN SAHAYA ÇIKAR

Mustafa Keçeli, bir gazetecinin, “Fenerbahçe’nin şampiyon olması için Galatasaray ve Beşiktaş’ın Bursaspor’a asılmayacağı yönünde spekülasyonlar var, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?” şeklindeki sorusuna ise şu yanıtı verdi;

“Bu çok saçma bir iddia. Her takım sahaya onuru için çıkar. Böyle bir şey olacağına inanmıyorum. Neticede Galatasaray’ın da hedefi var. Bizi yenerse şampiyon olabilir ya da Şampiyonlar Ligi’ne gidebilirler. Bizim daha fazla şansımız var. İstanbul’da Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı yendik. Galatasaray’ı da yenmemek için hiç bir sebep yok. Yeter ki iyi konsantre olalım.”

Bursaspor’un şampiyonluk şansını da değerlendiren Keçeli, “Oran vermek yanlış olur. Yapacağınız en ufak bir hata size pahalıya mal olur. Deportivo son dakikada penaltı ile şampiyonluğu kaçırdı. Biz şampiyonluğu istiyoruz. Takım olarak iyi bir uyum içindeyiz. Yaşlısı genci, iyi bir kadromuz var. Liderseniz zaten iyi oynuyorsunuzdur. Bizim gerçekten geniş kadromuz var. Kimin oynadığı fark etmiyor. Ancak son 3 maç farklı olacak.” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY BİZDEN DAHA STERSLİ

Tecrübeli defans oyuncusu Zapotocny ise Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Bursaspor’dan daha fazla stres yaşadığını kaydetti. Galatasaray maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Zapotocny, bu maçtan da galibiyetle ayrılacaklarını belirtti.

Bir gazetecinin, “Seninle aynı mevkide oynayan Bilica, derbide penaltı noktasını kazdı. Sen bu konuda ne düşündün, sen yaptın mı böyle birşey?” şeklindeki sorusuna ise, “Böyle bir hareket hayatım boyunca hiç aklımdan geçmedi. Ben böyle bir şey görmedim.” yanıtını verdi.