GS’nin şampiyonluğu sürpriz

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ertuğrul Kumcuoğlu, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer politikalarını eleştirerek, Beşiktaş'ın tribün için değil saha için transferler yapacağını söyledi.

Kumcuoğlu, yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın basit hakem hatalarından kaynaklanan puan kayıpları ile şampiyonluk yarışından koptuğunu belirterek, geçmişi bir kenara bırakarak, yeni sezonun hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Beşiktaş’ın Türk futbolunun vazgeçilmezi üç büyük takımından birisi olduğunu kaydeden Kumcuoğlu, “Yönetim kurulu olarak Beşiktaş’ın bu konumunu koruma bilinci ile hareket ediyoruz. Önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak için çalışıyoruz ve bu konuda da iddialıyız. Bunun için de şampiyonluğa oynayacak bir kadroyu oluşturmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda gerek Türkiye’de gerek de yurt dışında Beşiktaş’ın kalitesine ve ruhuna uygun futbolcular ile görüşme halindeyiz” dedi.

Ani fiyat artışlarına karşı, görüştükleri futbolcuların isimlerini kamuoyu ile paylaşmamaya gayret sarf ettiklerini aktaran Kumcuoğlu, şöyle devam etti:
“Dikkat ederseniz basında bizim transfer listemizde olduğu iddia edilen isimler hakkında bile yorum yapmıyoruz. Bizim amacımız takıma katkı sağlayacağını düşündüğümüz futbolcuları bir an önce takıma kazandırmak. Bunun için diğer takımlar gibi Avrupa Şampiyonası’nın bitmesini beklemeyeceğiz. Her konuda anlaştığımız bir futbolcuyu vakit kaybetmeden renklerimize bağlayabiliriz.”

“Bazı takımlar yeşil sahalar için değil tribünler için transfer yaparlar. Bu gelir amaçlı uygulanan bir stratejidir. Beşiktaş mevcut şartlarda tribünlere transfer yapmayacak. Çünkü biz sahaya adam arıyoruz, tribüne değil.”

GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUĞU SÜRPRİZ

Fenerbahçe’nin uluslararası maçlarından dolayı lige yorgun döneceğini ve bunun da Beşiktaş için bir fırsat olacağına inandığını anımsatan Kumcuoğlu, “Hakem hatalarından dolayı yaşadığımız puan kayıpları olmasaydı, şampiyonluk yarışı Beşiktaş ile Galatasaray arasında geçecekti. Bunun için de Fenerbahçe’nin şampiyon olamaması benim için sürpriz değil. Ama Galatasaray’ın şampiyon olması sürpriz. Beşiktaş, Fenerbahçe ile yorgun olmadığı dönemde oynarken, Galatasaray, Fenerbahçe’nin yorgun olduğu dönemde oynadı. Bunlar şampiyonluğu etkileyen faktörler” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN YERİ İLK DÖRTTE OLMALI

Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde mücadele edecek (A) Milli Futbol Takımı’nın yetenekli bir kuşağa sahip olduğunu ifade eden Kumcuoğlu, (A) Millilerin rakiplerini oldukça zorlayacak bir kapasitesinin bulunduğunu, hedefe uygun hareket edilmesi ve hedefe giden yolda taviz verilmemesi halinde şampiyonadaki yerinin en az ilk dörtte olacağını söyledi.

AJANSSPOR