Guardiola kart gösteren hakemi savundu

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın teknik direktörü Pep Guardiola, 2 oyuncusuna hakem tarafından gösterilen kırmızı kartların doğru kararlar olduğunu açıkladı.

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona’nın teknik direktörü Pep Guardiola, dün oynadıkları ve 2-1 kazandıkları Getafe maçında Barcelona’dan 2 oyuncunun kırmızı kart görmesine rağmen hakemleri savundu.

Guardiola, maçtan sonraki açıklamasında, ”hakem kararlarını tartışmanın zaman kaybı olduğunu” söyledi.

Pep Guardiola, ”Her hafta hakemlerle ilgili şüphelerin gündeme getirilmesi futbol için kötü. Hakemler ellerinden geleni yapıyorlar. Hata da yapıyorlar. Hakem kararlarını tartışmak zaman kaybı” dedi.

Guardiola, ”Daha önce de defalarca hakemleri düşünmediğimi söyledim. Bizi 10, 9 ya da 8 kişi bırakmaları umurumda değil. Aleyhimize 3 penaltı verirlerse 4 gol atmamız gerekir. Sahada olan biten bizim sorumluluğumuzda. En iyisi kendinize bakmanız, ben varken biz bunu yapacağız” diye konuştu.

Barcelona’nın dün evinde 2-1 kazandığı Getafe maçında 25. dakika savunma oyuncusu Gerard Pique, 90. dakikada da bir diğer savunma oyuncusu Rafael Marquez doğrudan kırmızı kart görmüştü. Hakem, Marquez’e kırmızı kart gösterdiği pozisyonda penaltı kararı vermişti. Messi ve Xavi’nin golleriyle maçı 2-0 önde götüren Barcelona, Soldado’nun bu penaltıyı gole çevirmesine rağmen maçı 2-1 kazanmıştı.

Barcelona, La Liga’da 2. Real Madrid’in 5 puan önünde yenilgisiz lider durumda bulunuyor.