Güiza: Küstüm ısınmıyorum

Fenerbahçe’de, Gençlerbirliği maçında Daniel Güiza krizi yaşandı. İlk 11’e alınmamasına sinirlenen İspanyol futbolcu, tepkisini ısınma antrenmanına çıkmayarak gösterdi...

Fenerbahçe’yi yakından izleyenler için Daniel Güiza’nın bu tepkisi hiçte sürpriz olmadı… İspanyol futbolcu, hafta içindeki antrenmanlarda son derece lakaytti. Hasta olan teknik direktör Christoph Daum’un yerine antrenör Ayhan Tumani’nin yönettiği bu idmanlarda resmen dalga geçip durdu. Özellikle çift forvetli sistemin denendiği çift kale maçlarda inanılmaz sorumsuzdu. Kaleye vurması gereken yerde pas verdi, pas vermesi gereken yerde şut attı.

Garip davranışlar

Kimsenin anlam veremediği bu garip davranışlarını hafta boyunca sürdüren Daniel Güiza, dün de başka bir soruna yol açtı. Gençlerbirliği maçının ilk 11’inde kendisinin olmadığını görünce son derece sinirlenen tecrübeli forvet, karşılaşma öncesi ısınma antrenmanına çıkmayı reddetti. Takım arkadaşları sahada ısınırken soyunma odasında kalıp masaj yaptırmayı tercih eden Güiza, seremoniden sadece birkaç dakika önce sahaya çıktı.

Çelişkili açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü yetkilileri ise, bu krizi örtbas etmek isterken çelişkili açıklamalar yaptılar. Kulübün en yetkili ağızlarından biri, “Güiza’nın hafif sakatlığı var. Bu sakatlık yüzünden krampon bile giyemiyor, terlikle dolaşıyor. Isınma antrenmanına çıkmamasının sebebi bu” açıklamasını yaparken, teknik direktör C.Daum, “Güiza’nın herhangi bir sağlık problemi yok, Gökhan’ı daha iyi gördüğüm için onu oynattım” dedi.

Hürriyet