Gül Gaziantep’te alkışlarla karşılandı

Cumhurbaşkanı Gül, ''Gazi''lik unvanı verilişinin 85. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere geldiği Gaziantep'te, Valilik ve belediyeyi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Gül, Gaziantep Valiliği’ne gelişinde, vatandaşların alkışlarına el sallayarak karşılık verdi. Tören kıtasını selamlayan Gül, Vali Süleyman Kamçı’dan brifing aldı.

Brifing öncesinde gazetecilerin görüntü almasına izin verildi. Bu sırada, Vali Kamçı, Cumhurbaşkanı Gül’e el işi bakır vazo ve sedef kakmalı saklama kutusu hediye etti. Gül, daha sonra Anadolu Ajansı tarafından Sanko Sanat Galerisi’nde açılan ”Atatürk Fotoğrafları Sergisi”ni gezdi. AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Gül’e eşlik ederken fotoğraflar hakkında da bilgi verdi.

Daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Gül, burada da sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlarla kısa süre sohbet etti. Gül’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey kentte yürütülen yerel hizmetler hakkında sunum yaptı. Sunum öncesinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Sokak Çocukları Eğitim Merkezi’nde taş işçiliği kursu gören İbrahim Dicle adlı bir çocuk mozaikten yaptığı Cumhurbaşkanlığı forsunu Gül’e hediye etti. Hediyeyle ilgili beğenisini dile getiren Gül, Dicle’ye teşekkür etti ve arkadaşlarına selamlarını iletmesini istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey de Gül’e el işi bakır ibrik hediye etti.