Gül’ün danışmanının ifadesi alınacak!

Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in ifadesi alınacak.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank'a ilişkin sözleri nedeniyle talimatla ifadesinin alınmasını talep etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu savcılarından Umut Tepe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'in talimatla ifadesi alınması için yazı yazdı.

Talimat yazısında, 9 Mayıs'ta Cumhuriyet gazetesinde ve gazetenin www.cumhuriyet.com.tr sitesinde manşet ve devamında, "Erdoğan'ın arkasındaki şebeke" başlığıyla haberin yer aldığı, Sever'in verdiği röportajın da "Trollerin talimatları Saray'dan geliyor" başlığıyla yayınlandığı kaydedildi.

Röportajda müşteki Varank'a karşı "hakaret ve iftira" suçlarının işlendiğinin ileri sürüldüğü belirtilen yazıda, Ankara'da ikamet ettiği belirlenen şüpheli Sever'in ifadesinin alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi istendi.

Mustafa Varank, avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuş ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan röportajda kendisine "hakaret edilip iftira atıldığı" gerekçesiyle Sever ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.