Gül’ ün koruyucu aile olma girişimine karşı kampanya!

Gül'ün koruyucu aile olmasına linç girişimi ! Böyle meraka 'pes doğrusu' denir.

Gül’ün, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu koruması altındaki 12 yaşındaki bir kız çocuğuna koruyucu aile olma girişimi, ilginç bir karşı kampanya altında.

İnternet sitesi Habertürk’ün yazarı Melda Yücel, dünkü köşesinde “…12 yaşındaki kız çocuğunun başı kapalı mı, açık mı? Açıksa Köşk’e çıktıktan sonra başı kapanır mı? Çok merak ediyorum” diye sordu.

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman da, tartışmaya, Gül çiftinin manevi evlat alacağını öğrenince büyük bir endişe duyduğunu belirterek katıldı. Arıtman, endişelerini şöyle dile getirdi: “Çünkü Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı düşünceler taşıyan, cumhuriyet kazanımlarını koruma hassasiyetleri olmayan bir çiftin ebeveynlik yapacağı çocuğun dünya görüşünde sapmalar olabilir. Bu, kız çocuklarını daha fazla etkileyebilir, başı kapatılabilir, daha ağır bedel ödeyebilirler. Kendi çocuklarını istedikleri gibi formüle edebilirler. Ancak SHÇEK’in koruması altında olan çocuklar milletin çocuklarıdır. Ben de milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem.”

Kuruluş felsefesi Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çocukları yetiştirmekle görevli olan SHÇEK’in koruyucu aileleri seçerken özenli olması gerektiğini vurgulayan Arıtman, “Kendisine verilmiş bu görevi yerine getirecek şekilde aile seçmelidir” dedi.