Gülçağı Kutlu Doğum Haftası’nda 3 bin 333 mushaf hediye etti

İzmir'deki Gülçağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kutlu Doğum Haftası'nı gençlere binlerce Kur'ân-ı Kerîm hediye ederek kutladı.

İzmir’deki Gülçağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kutlu Doğum Haftası’nı gençlere binlerce Kur’ân-ı Kerîm hediye ederek kutladı. Dernek Başkanı Mustafa Katnik, “Bir araştırma sonucuna göre insanların yüzde 20’sinin Kur’ân’ı hiç eline almadığından yola çıkarak, bu haftada gençlere 3 bin 333 adet Kur’ân ve mealini hediye ettik.” dedi.
    Dernek, Kur’ân’ları Bornova ilçesindeki Fatih Camisi’nde düzenlediği bir törenle dağıttı. Tören, Mevlit okunması, “Kutsal Emanetler” resim sergisinin gezilmesi, gül, 40 hadis ve lokma dağıtımıyla başlayıp Kur’ân dağıtımıyla son buldu. Dernek Başkanı Katnik, yaptığı açıklamada, “Bu araştırmayı öğrendikten sonra derneğimiz, insanımızın ve özellikle de üniversite gençliğinin Kur’ân-ı Kerîm ile tanışmasına vesile olmak için böyle bir kampanya hazırladı. Bunun Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz ” şeklinde konuştu.
    Kur’ân-ı Kerîm alan üniversete öğrencisi Fadile Sevilen de daha önce mealini okuduğunu, Arapça’sını okumayı da öğreneceğini ifade etti. Ali Şenay, Kur’ân-ı okuduğunu ancak altı ayır vizelerden dolayı eline alamadığını belirtti. Annesiyle birlikte gelen ilköğretim öğrencisi Büşra Çokçalar ise Kur’ân-ı okumayı bilmediğini, yazın kursa gideceğini söyledi.