Gül’den ‘Kurtlar Vadisi’ yorumu

Uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül'e, ''Kurtlar Vadisi'' dizisini izleyip izlemediği ve dizi hakkındaki düşünceleri soruldu.

Orta Doğu konulu uluslararası toplantıya katılmak üzere Pakistan’ın başkenti İslamabad’a giderken Gül’e, ”Kurtlar Vadisi” dizisini izleyip izlemediği ve dizi hakkındaki düşünceleri sorulduğunda ”Zaman zaman küçük oğlum (Mehmet) seyrederken, televizyonun önünde zıplarken, orada gördüklerini taklit ederken benim de ilgimi çekti ve zaman zaman gördüm televizyonda. Tamamını seyretmedim” diye konuştu.

Gül, bir gazetecinin ”Oğlunuzun Kurtlar Vadisi dizisinden etkilenmesinden memnun musunuz” sorusunu, ”Etkilendiği hususlardan memnun değilim” diye yanıtladı.

Bakan Gül, şunları söyledi:

”Sansüre karşıyız tabii, ama bunun self-kontrol diyebileceğimiz bir şekilde yayıncılar arasında yazılmayan bir mutabakat olması gerekir. Dediğim gibi, film, dizi yapımcıları için de geçerlidir. Sadece o tip diziler için değil, başka tip diziler için de. Gündüzleri bakıyorsunuz, evde oturan kadınların seyrettiği öyle tip filmler var ki, bunlar uzun bir süre içinde gerçekten büyük tahribat yapıyor. Yani bir seviyesizlik çıkıyor ortaya memlekette. Film, dizi yapımcılarının, rejisörlerin, artistlerin arasında yazılı olmayan mutabakat olmalı. Bu konuları dert edinip daha kontrollü olmalarını tavsiye ederim.”