Güler Sabanci konustu…

ISTANBUL - Sabanci Holding Yönetim Kurulu Baskani Güler Sabanci, "Bizi farklilastirici inovasyonlarla kalici üstünlükler yaratacagiz" dedi.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen basin toplantisinda konusan Sabanci Holding Yönetim Kurulu Baskani Güler Sabanci, Sabanci Holding hakkinda bilgi verdi.

Güler Sabanci söyle konustu: ”Yeni yönetim anlayisimizda farklilik yaratmaya öncelik veriyoruz. Bunun için Sabanci Holding’in çok yerlesmis bir kültürü var. Biz verimli çalisiriz. Biz prodüktiviteyi öne çikaririz. Yeni dönemde bunun üzerine yeni bir sey daha ilave ediyoruz. O da bizi farklilastiracak inovasyonlari öne çikartmak istegimizdir. Bizi farklilastiracak inovasyonlari öne çikartmak için bütün süreçlerimize yeniden bakiyoruz. Önümüzdeki dönemde globallesen dünyada rekabette basarili olabilmemiz, Sabanci Holding’in büyümesini sürekli kilabilmemiz için kalici isbirlikleri yaratmamiz gerektigine inaniyoruz. Bunu da ancak farklilastiran inovasyonlarla gerçeklestirecegimize inaniyoruz.”

Advansa Yönetim Kurulu Baskani Engin Tuncay da yaptigi konusmada Sabanci Holding’in “Farkliliklar yaratarak kalici üstünlükler saglamak” vizyonunun, Advansa tarafindan Coolmax gibi farklilastirici inovasyonlarla gerçeklestirildigini anlatti. Tuncay, ”Bu da marka ve teknoloji yaratmak suretiyle kalici üstünlükler saglamaktir. Advansa, 2000 yilindan beri toplam 100 milyon Amerikan Dolari tutarinda yatirim yapmak suretiyle, yaklasik kirk kisiden olusan bir ekibi, yeni ürün gelistirilmesi, mevcut teknolojinin mükemmellestirilmesi, temel arastirmalar ve polyesterler gibi kimyasal maddeler bazinda yeniliklerin arastirilmasi konularinda görevlendirmistir. Bu anlamda Advansa çok önemli bir görevi üstlenmis durumdadir” diye konustu.

Advansa CEO’su Wahid Tawfik ise konusmasinda Advansa’nin polyester konusunda Avrupa’da lider olma kararliligi tasidigini anlatti. Yeni teknolojik gelismelerden faydalanilarak üretilen Coolmax elyafi ile UV isinlarindan, lekelerden ve hatta bakterilerden korunmak mümkün olacak. Teri disari atarak hizli kuruma özelligine sahip olan Coolmax, ayrica rahatlik, yumusaklik ve serin tutma özelliklerini de barindiriyor.

Spor giysiden, abiye kiyafete, yastik dolgusundan, iç çamasirina, bebek bezinden otomotiv sektörüne kadar hayatin bir çok alaninda kullanilacak Coolmax, Sabanci Holding’in yenilikçilik yaklasimini da temsil ediyor.