Gülle’nin hayatî tehlikesi sürüyor

Merzifon’da geçirdiği kazada ağır yaralanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, hayati tehlikeyi atlatamadı.

Dün gece, Gülle’nin vücudundaki kırık bölgeler alçıya alındı. Sabah saatlerinde yapılan tomografisinde ise beynindeki ödemin belirli bir şekilde çözüldüğü tespit edildi. Önceki gün Çorum’daki ilk müdahalenin ardından helikopterle Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen Gülle’nin beyninde, travmadan dolayı ödem oluştuğu tespit edilmişti. Yoğun bakıma alınan Gülle, ilaçla uyutulmuştu.

Atatürk Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nihat Tosun da Gülle’nin sağlık durumunda kötüye gidiş olmadığını, metabolik olarak daha iyi bulgular elde ettiklerini belirtti. Uyutulma sürecinin uzatılacağını bildiren Tosun, şu bilgileri verdi: “Ödemde bir çözülme gördük. Dün akşam şekeri yüksekti, kontrol altına aldık. Karaciğer ve böbrek fonksiyonları kontrollü hale geldi. Nabız yüksekti, normale çevirdik. Akciğeri rahatladı. Öğleden sonra da tomografi çekerek ödemin çözülmesini takip edeceğiz. Çözülmeye devam edeceğini ümit ediyoruz.”

Akif Gülle’nin ziyaretçileri dün gün boyu devam etti. Önceki gece gerçekleşen ziyaretlerde ise duygulu anlar yaşandı. Başbakan Erdoğan ve Meclis Başkanı Arınç, Gülle’nin durumunu görünce çok etkilendi. Arınç, gözyaşlarını tutamadı. Gülle’nin eşi Songül Hanım ile 4 çocuğu da yanından ayrılmıyor.

Başkanın oğluna teselli

Akif Gülle’nin ağır yaralandığı kazada hayatını kaybeden Merzifon Belediye Başkanı Hayati İncekul, dün ilçe mezarlığında defnedildi. Cenazeye katılan Başbakan, İncekul’un tabutunu taşıdı. Erdoğan, başkanın 15 yaşındaki oğlu Buğra’yı da teselli etti.