Gülsar: Hedefimiz 24 kişilik sınıflarda tekli eğitim

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan "Bursa'da Eğitim Günleri" devam ediyor.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bursa’da Eğitim Günleri” devam ediyor. Proje çerçevesinde düzenlenen panelde Bursa’da görev yapan İngilizce öğretmenleri bir araya geldi.

Sait Ete Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak İngilizce öğretmenleri Sultan Sağlam ve Jose Daniel Grisales ile Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Doç Dr Arda Arıkan katıldı.

“ÖĞRETMENLERİN RÜYALARINDA BİLE ÖĞRENCİLER VAR”

İdareci olmadan önce 23 yıl derse girdiğini anlatan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, “Öğretmen olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Öğretmenlik mesleği sadece derse girip çıkmak değildir. 15 Saatlik derse girmek için 30 saat hazırlık yapmak gerekiyor. Öğretmenlerimizin hayallerinde, rüyalarında bile öğrencileri var. Okul dışında da öğrencileriyle ilgilenmeye devam eden öğretmenlerimiz adeta 7 gün 24 saat çalışıyor.” dedi.

SON 10 YILDA 6 BİN DERSLİK

Okullarda fiziki şartların eskisine nazaran çok daha iyi olduğunu belirten Atilla Gülsar, “Fiziki şartlarımızı iyileştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Sınıf mevcutlarımız makul seviyeye geldi. Derslik sayımız 2002 yılında 8 bin 300 iken, son 10 yılda devlet-millet işbirliğiyle eğitime 6 bin derslik kazandırıldı. Bunu yeterli görmüyoruz. Hedefimiz 24 kişilik sınıflarda tekli eğitim” dedi.

Bursa’daki yaklaşık 800 İngilizce öğretmeninin katıldığı ‘İlköğretimde İngilizce Öğretimi’ konulu panelde, öğretmenler arasında iletişim ve örnek uygulamalar ele alındı.

21. Yüzyılın İngilizce eğitim metot ve tekniklerinin tartışıldığı programda öğretmenlerin empati yapması, öğrencilerde İngilizceye ilgi ve merak uyandırılması gibi konular ele alındı.