Gülşen’in organları 5 kişiye hayat verecek

Denizli'de, geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Gülşen İşmarcı'nın beyin ölümü gerçekleşti.

Mustafa Başgöz’ün (42) kullandığı 35 AG 9753 plakalı kamyonet 19 Ocak günü akşam saatlerinde karşıya geçmek için aniden yola fırlayan genç bir kadına çarptı. Kazada, ağır yaralanan kadının üzerinden kimlik çıkmaması üzerine polis uzun süre yakınlarını aradı. Olayın ardından iki gün geçtikten sonra yerel televizyonlarda Gülşen İşmarcı’nın (21) görüntülerini gören yakınları hastaneye geldi. Gülşen İşmarcı’yı teşhis ettiklerini polise onaylatan yakınları, iyileşme umudu taşımaya başladı. Ancak iki aylık hamile genç kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve beyin ölümü gerçekleşti. Makineye bağlı şekilde beş gün yaşayan Gülşen İşmarcı’nın organları, baba Memduh Doğu’nun isteği üzerine bağışlandı. Dün gece İzmir’den bir ekip gelerek, İşmarcı’nın böbrek, karaciğer, kalp ve kornealarını aldı. Bir böbrek ise yeni nakil yapmaya başlayan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne verildi.

Organların bağışlanması sonrasında Gülşen İşmarcı’nın yakınları, cenazeyi almak için Denizli Devlet Hastanesi’ne geldi. Kızının, eşi İbrahim İşmarcı ile kavga ettikten sonra evden uzaklaştığını ve kazanın bu sırada meydana geldiğini iddia eden baba Memduh Doğu, “Kızım, kavga edildikten sonra evden hızla kaçmış ve arkasından da damat ve ailesi kovalamış. Kızım, onlardan kaçarken kaza geçirmiş ve bize bunu söylemediler. Bizim iki gün sonra haberimiz oldu.” dedi.

İşmarcı ailesine dava açacaklarını söyleyen Doğu, kızının başka insanlara yaşama umudu olması için organlarını bağışladıklarını belirtti.