Ertuğrul Günay’dan Başbakana ‘Yeter yahu!’

Başbakanın 'kızlı erkekli öğrenci evleri' çıkışına en sert tepkilerden biri de AKP'li Günay'dan.

ROTAHABER / ÖZEL – Başbakan Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evi çıkışının yankıları devam ederken Başbakan’a en sert tepkilerden birini de AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay verdi. Günay, Başbakan Erdoğan’ın sözleri için çok sert ifadeler kullanırken “Yeter yahu” diyerek isyan etti.

Ertuğrul Günay son günlerde ortaya çıkan tartışmalar için “Efendiler, Çocuğunuz başka şehirde okuyor ve birileri çıkıp "gençler/ahlak/terör/fuhuş"diye ahkam kesiyorsa, incinmez misiniz? Yeter YaHu!” ifadelerini sosyal medya aracılığı ile takipçileri ile paylaştı.

Bu eleştirilerinin hemen ardından Kuran-ı Kerim’den bir ayet de paylaşan Günay, kendi partisine ayetli bir göndermede bulundu. Günay, takipçileri ile Hucurat Suresinin 11. Ayetini paylaştı:

"Ey İman sahipleri: Birilerini küçük düşürmeye kalkmayın; küçük düşürmeye çalıştıklarınız belki sizden üstündür…"

BAŞBAKAN ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Başbakan Erdoğan: Bir defa kız-erkek karışık yurt olayını biz kapattık. Kredi yurtlar kurumundaki düzenlemenin yüzde 75'lik bölümünü tamamlamış durumdayız. Ev olayına gelince, aynı daireyi kız ve erkeklerin birlikte paylaşma durumları var. Bu konuda pek çok şikayet aldık. Muhafazakar demokrat bir iktidar olarak bu konunun çalışmasını yapacağız. Kişilerin özel müstakil evlerinde, bir farklı kız bir farklı erkek aynı evde kalması nasıl doğru olabilir. Siz kızınıza, oğlunuza böyle bir şeyi hoşgörüyle karşılayabilir misiniz? Yani yarın anne olduğunuz zaman ya da annesinizdir bilmiyorum, çocuğunuzla ilgili böyle bir şeyi uygun buluyorsanız hayırlı olsun. Ama biz bu konuda gerekli yasal düzenlemeyi yaparız.