Günay: Kadınlarımızın sosyal hayata ve ekonomiye katkısını önemsiyoruz

Adıyaman Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) Başkanı Birsen Günay ve AKİD yönetim kurulu üyeleri bayanlar ile birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Adıyaman Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) Başkanı Birsen Günay ve AKİD yönetim kurulu üyeleri bayanlar ile birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyarette bir değerlendirme yapan AKİD Başkanı Günay, dernek olarak yaptıkları çalışmalar ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri etkinliklerle ilgili Vali Demirtaş’a bilgi verdiklerini ifade etti. Başkan Günay, şöyle dedi: “Adıyaman’da madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla Adıyaman Kadın Girişimciler Derneği olarak, sessiz çığlık adlı tiyatro oyununu Adıyamanlılar Vakfı ve Yeşilay Derneği’nin de katkıları ile Adıyaman halkına 5 seans ücretsiz olarak gösterimini sağladık. Adıyaman’da kadın istihdamına yönelik farklı mesleki dallarla ilgili girişimcilik kurslarının çoğaltılması için sayın valimizden destek istedik. Sayın valimizin bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka ve desteklerinden ötürü kadınlarımız adına çok teşekkür ediyorum.”

Adıyaman Kadın Girişimciler Derneği’nin ziyaretinden memnuniyetini ifade eden Vali Mahmut Demirtaş ise kadın girişimcilerin sayısının artmasının toplumun tüm kesimleri için olumlu bir gelişme olacağını belirtti. Demirtaş, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkılarının çok önemli olduğun dile getirdi.