Gündoğdu: İktidar eğitim sisteminin köküne dinamit koyuyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, 'Dershanelerin kapatılması eğitim sisteminin köküne dinamit koymaktadır.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, ‘Dershanelerin kapatılması eğitim sisteminin köküne dinamit koymaktadır.’ dedi. Gündoğdu, dershanelerin kapatılmasına eğitim camiasının ve dershane sahiplerinin tepki göstermelerinin yerinde ve doğru bir karar olduğunu ifade etti.

    Yazılı bir açıklama yapan Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü: “12 yıllık iktidar dönemlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na eğitim bilimleri mezunu biri hariç her meslekten kişiyi bakan yapma koşulu ile eğitim sistemini iflas noktasına getirdiler. 12 yıllık dönemlerinde sayısını hatırlayamayacağımız kadar sınav sistemi değiştiren iktidar kötü yönetiminin faturasını yıllardır eğitim açıklarını kapatan dershanelere keserek başarısızlıklarının üstünü örtmeye çalışıyor. Bugün dershaneler olmasaydı Anadolu insanı devletin üst kademelerine okuyup gelemezdi. Okuma oranında bir yükselme varsa bunda dershanelerimizin büyük payı vardır. Kimse başarısızlığının faturasını dershanelerden çıkarmaya kalkışmasın. Siz dershaneye gitme ihtiyacını ortadan kaldırdınız da dershaneciler engel mi oldu? Dershane yöneticileri okullarda öğrenci okumasın bize mi gelsin baskısı yaptı. Devletin yapması gereken dershane ihtiyacını ortadan kaldırmak olmalı. Biz dershaneyi kapattık diyemezsiniz. İnsanların onca yatırımını yok sayamazsınız. Dershane kapatma hırsı neyin nesi? Bu kapatmalar yarın özel okullara kızıp biz özel okulları kapatıyoruza dönmesin. Ruhsat verilen işletmeler nasıl kapatılır? Onca eğitimci nasıl boşluğa itilir? Bunu Büyük Birlik Partisi olarak anlayamıyoruz. Ve hükümete diyoruz ki bu yanlıştan biran önce dön.”