Gündüz’ün ‘Ağıtlar ve Anıtlar’ sergisi İstanbul’da

TBMM'de açtığı 'Ağıtlar ve Anıtlar' isimli sergisi büyük ilgi gören AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, aynı sergiyi yarın İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda sanatseverlerin beğenisini sunacak.

Yarın Dolmabahçe Sarayı’nda verilecek resepsiyon ile ‘Ağıtlar ve Anıtlar’ isimli fotoğraf sergisi, İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Serginin açılış kokteyline siyaset, sanat ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor. Serginin açılış konuşmalarını Süleyman Gündüz, fotoğraf sanatçısı Ara Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül yapacak.

Serginin ana teması, ‘her ağır bir başka anda bir anıta dönüşür’ ve ‘doğunun ve güneyin ağıtları, batının ve kuzeyin anıtlarıdır’ olarak belirlendi. İnsanlığın yeryüzü serüvenini tezatlarıyla anlatan fotoğraf sergisinde 15 ülkeden 100 fotoğraf yer alacak. Sergi fotoğrafları, Süleyman Gündüz’ün gerek kamu görevi, gerekse yardım amacıyla gittiği ülkelerden seçildi. Sergide yer alan fotoğraflar, Endonezya, Sudan, Pakistan, Küba, Amerika, Kanada, İspanya, Fransa, Avusturya, Makedonya, Bosna Hersek, Türkiye, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’da çekildi.