Güneş yazarı Bediüzzaman’a kin kustu!

Güneş Gazetesi yazarı Rıza Zelyut bugünkü yazısında Bediüzzaman Said Nursi'ye hakaretler yağdırdı.

Sahip olduğu ideolojiyi dışa vuran Zelyut, ” Kendisine; yüzyılın harikası anlamına gelecek biçimde ‘Bediüzzaman’ diyordu. Ben ise ‘Belaüzzaman’ diyorum” dedi.

Vefatının 50. yılı nedeniyle hakkında Türkiye ve dünyanın dört bir yanında anma toplantıları düzenlenen, ulusal ve yerel medyada genişçe yer alan Bediüzzaman Said Nursi’ye nefret kusan Zelyut, “Şu sıralarda onu, ölümünün 50. yılı diyerek tantanalarla anıyorlar. Sözünü ettiğim kişi Nurculuk denilen tarikatin fikir babası sayılan Kürt Said’dir. Size onu Kürt Said olarak değil de Bediüzzaman Said Nursi diye takdim ederler. ‘Bediüzzaman Hazretleri!’ diyerek sahte unvanlar verirler. Onun ne büyük bir düşünür olduğunu yazarlar; televizyonda över de överler” şeklinde yazdı.

Bediüzzaman hakkında bugüne kadar defalarca çürütülen iftiraları sütununa taşıyan Rıza Zelyut,bugünkü yazısında Bediüzzaman’a olan kin ve nefretini kustu.

HAKARETE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Güneş Gazetesi yazarı Rıza Zelyut’un Bediüzzaman Said Nursi’ye hakaret eden yazısına ilk tepki Şanlıurfa Bediüzzaman Vakfı’ndan geldi.

Risale Haber’e konuşan Vakıf Başkanı Ahmet Rüzgar, hukukçuların Rıza Zelyut’un yazısını incelediğini yazı ile ilgili tekzip yayınlanmasını isteyeceklerini söyledi.

Bediüzzaman ile ilgili her türlü eleştirinin yapılabileceğini ancak hakeret etmeye kimsenin hakkı olmadığına dikkat çeken Rüzgar, “Rıza Zelyut’un yaptığı gazetecilik değildir. Sizin haberde de yer aldığı gibi bugüne kadar defalarca yalanlanan iftiraları tekrar etmiş. Hakaret etmiş. Hukukçu arkadaşlarımız yazıyı inceleyip Rüza Zelyut’a ve Güneş Gazetesine tekzip gönderecek. Eğer yayınlanmaza mahkemeye müracaat edeceğiz” dedi.

Risalehaber