Güney Kıbrıs’ta çocuğunu satan anne olayında 5 kişi tutuklandı

Rum polisinin, Güney Kıbrıs'taki özel bir klinikte doğum yapan yabancı bir kadının, doğurduğu bebeği para karşılığında Larnaka'da ikamet eden bir çifte satması olayıyla ilgili olarak 5 kişiyi tutukladığı belirtildi.

Rum polisinin, Güney Kıbrıs’taki özel bir klinikte doğum yapan yabancı bir kadının, doğurduğu bebeği para karşılığında Larnaka’da ikamet eden bir çifte satması olayıyla ilgili olarak 5 kişiyi tutukladığı belirtildi.

Rum Haravgi gazetesi, polisin olayla ilgili olarak doğumu gerçekleştiren jinekolog, bebeğin Bulgar olan biyolojik anne-babası ile bebeği satın alan Kıbrıslı Rum çifti tutukladığını yazdı.

Gazete, Bulgar kadının, Nisan ayında doktorunun tavsiyesi üzerine kürtaj olmak yerine bebeği doğurmayı ve evlat edinmek isteyen aileye 10 bin Euro para karşılığında vermeyi kabul ettiğini aktardı.

Habere göre söz konusu jinekolog ve Kıbrıslı Rum çift, suçlamaları reddederken, Bulgar kadın doğurduğu bebeği geri istedi. Gazete, söz konusu bebeğin, Rum Sosyal Hizmetler Dairesi’nin gözetiminde tutulduğunu belirtti.