Güneydoğu’da 50 bin gence iş imkanı

GAP İdaresi Başkanlığı ve Pepsi firması ile yapılan anlaşma sonucu bölgedeki gençlere iş imkanı sağlamak için ilk etapta 1 milyon dolarlık anlaşma imzalandı.

Mardin GAP Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM)’nde, bir araya gelen GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Kömlek ile Pepsi Genel Müdür yardımcısı Fahan Özçelik, “Gençlik Sosyal Gelişim Projesi” ile iş Planı ve Koordinasyon toplantısında bir milyon dolarlık proje imzaladılar.

GAP Bölgesinde yer alan Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Mardin’in de yer aldığı Gençlik ve Kültür Evleri bünyesindeki binlerce gencin istihdamı ve eğitimi için Pepsi firması devreye girdi. GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Kömlek, Pepsi Türkiye temsilcisi ve Genel müdür yardımcısı Fahan Özçelik, Mardin GAP ÇATOM hizmet binasında söz konusu 9 ilin Gençlik ve kültür Evi Asistanı ile bir araya geldi.

Gençlik Sosyal Gelişim Projesi, İş planı ve koordinasyon adı verilen toplantı ardından Pepsi yöneticisi Özçelik, proje ile ifade edilen 9 ildeki Gençlik ve Kültür Evleri bünyesindeki 50 bin gencin istihdam ve eğitimi için firmalarının bir milyon dolarlık kaynak ayırdığını açıkladı.