‘Güneydoğu’daki oyunun parçası olmayacağız!’

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sektereri Cihan Paçacı, partililerini Güneydoğu'da oynanmak istenen oyunlara alet olmamaları konusunda uyardı.

MHP Burdur’da il başkanlık seçiminin de gerçekleşeceği olağan genel kurulunu yapıyor. Belediye Düğün Salonu’da düzenlenen genel kurula partinin Genel Sekreteri Cihan Paçacı da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin oturum başkanlığını, Paçacı yaptı. Halen MHP İl Başkanlığı yapan Nazif Aktürk’ten başka adayın çıkmadığı kongrede bir konuşma yapan Paçacı, partililerine önemli mesajlar verdi. Diyarbakır’da başlayarak çevre illere de sıçrayan tatsız olaylar ile Türkiye’nin yıpratılmak istendiğine değinen Cihan Paçacı, MHP’lileri sakin olmaya davet etti. Oyunların iki tarafla oynandığını hatırlatan Paçacı, şer güçlerin planlarına alet olmayacaklarının altını çizdi. Olayların bu boyuta taşınmasında hükümetin büyük suçu olduğunu vurgulayan Paçacı, “Bir ülke içindeki insanları etnik gruplara bölüp, çeşitli haklar vererek, ülkemizi bu hale getirdiler. Başbakan Tayyip Erdoğan 4 şehit verdiğimiz Batman’a gitmiyor ama Şemdinli’deki patlamayı yerinde inceliyor. Tarihe karışmak üzere olan PKK’nın yeniden dirilmesinde mevcut hükümetin çok büyük rolü oldu. Ama halk gerekeni ilk seçimde yapacaktır.” diye konuştu.

Tayyip Erdağan’ın ‘Türküm’ diyemediğini iddia eden Genel Sekreter Paçacı, terör örgütü PKK’nın isteklerini sıralamasını buna bağladı. PKK’nın AK Parti hükümeti sayesinde devletle hesaplaştığını aktaran Paçacı, ülkenin içinde olduğu bu nazik dönemden ancak sağduyu ile çıkabileceğini kaydetti. “Türkiye dünyanın en büyük 5’inci büyük askeri gücüne sahip, 3-5 çapulcu ile mi baş edemeyecek?” diyen Paçacı, ancak polis ve jandarmanın elinin bağlı olduğunu dile getirdi.

Hükümet üyelerinin büyük yolsuzluk iddialarına konu olduğunu söyleyen Cihan Paçacı, Yüce Divan’ın önümüzdeki dönemde fazla mesai yapacağını iddia etti. Hükümetin esnaf, memur, işçiden kesinti yaptığını ancak yinede Türkiye’nin borcunun 2’ye katlandığını dile getiren Paçacı, “Sanal medya Türkiye’nin ekonomik olarak büyüdüğünü söylüyor. Vatandaşa yansıyan bir şey yok. Ekonomi, nüfusumuzun yüzde 15’ine çalışıyor. İlk seçimde Türkiye hem terörden, hem ekonomik bunalımdan hem de AK Parti’den kurtulmalıdır. Bunun için en ideal parti MHP’dir.” diyerek sözlerini tamamlandı.

Partinin Antalya ve Isparta il başkanlarının da katıldığı kongrede oy verme işlemi devam ediyor.