Gurbetçiler boş durmuyor

Türkiye'den Almanya'ya göç eden gurbetçi Türkler boş durmuyorlar.

Geride bıraktığımız yıllarda masalarımızın üzerinde yer almaya başlayan bilgisayarlar, şimdi ise çantalarımıza (Laptop) kadar girdi.

Geçen her dönemde dinleyicilerinin müzik ihtiyacına cevap vermeye çalışan radyolar, şimdilerde bilgisayar ve internet aracılığı ile kullanıcılarının müzik ihtiyacına cevap veriyor. Almanya’nın Köln eyaletinde müziğe gönül vermiş birkaç radyo gönüllüsü Türk gurbetçiler tarafında kurulan ve yaklaşık bir yıldır dinleyicilerine hizmet veren ‘Alemiz FM’, internet üzerinden yayın yapan radyoların başarılı olabileceğini ispat etmeye çalışan ve buna örnek teşkil eden istisna radyolardan.

www.alemizfm.com web sitesi üzerinden müzik yayını yapan ve bünyesinde oluşturduğu online yayın kodları ile Türk sitelerine ücretsiz müzik servisi yapan radyo, kısa zamanda yakaladığı ziyaretçi trendi ile Almanya’da konuşulur olmuş. Avrupa’da yaşayan Türklerin yanı sıra Türkiye’den de azımsanmayacak sayıda dinleyicileri olduğunu anlatan Alemiz FM Yayın Sorumlusu Tuğba Hanım, internet üzerindeki yayınlarında sürekli bir sirkülasyon olduğunu ve dakikada en az yeni 50 dinleyicinin yayınlarını dinlemek için, yayın sistemlerine giriş yaparak aralarına katıldığını belirtiyor.

Programlarında dinleyicilerinin isteklerine yer veren Alemiz FM, müzik arşivini ve yayın kadrosunu her geçen gün genişleterek dinleyicilerine maksimumum derecede hizmet vermeyi hedefliyor.

Alemiz FM yayınının tüm dünyada, internet üzerinden dinlemek isteyen müzikseverlerin www.alemizfm.com web sitesine giriş yapmalarının kafi olacağına işaret eden Tuğba Hanım, önümüzdeki haftalarda dinleyici sayılarını artıracaklarını savunuyor. Elde ettikleri yayın kalitesine güvenen radyonun Tubiş, Hülya, Erol, Kral ve Ağlayan Şair isminde program sunumu yapan DJ’lerden oluşan 5 kişilik yayın ekibi var.

İlerleyen günler için hedef büyüten Türk Pop / Karışık müzik yayını yapan radyo aynı anda yüzlerce kişiyi bu platformda buluşturmayı hedefliyor.