Gürgen’ den açıklama

DYP Genel Başkan Yardımcısı Gürgen: "DYP'de kadın kolları diğer partilere göre 3 gömlek ileri"

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgen, DYP’de kadın kollarının diğer partilere göre daha ileri olduğunu belirtti.
Elazığ’da başlayan DYP 1. Doğu İlleri Bölge Kadın Kolları Toplantısı’na katılan Timur Gürgen, burada kadınların ülke yönetimine katılması konusunda çeşitli değerlendirmelerde bulundu. DYP’de kadın kolları konusunda diğer partilere oranla büyük bir ilerleme olduğunu kaydeden Timur Gürgen, sözlerini şöyle sürdürdü: “DYP kadın kolları diğer partilere göre 3 gömlek daha iyi durumda. Genel Başkanımız Mehmet Ağar, dahi her fırsatta tek oyunun olduğunu ve bunu da kadınlardan yana kullanacağını belirtmekte.”
Sivrice Mavi Göl’de yapılan toplantıda konuşan DYP’de Aile ve Kadından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgen, “Kadın, erkek, genç, yaşlı gözetmeksizin bu ülke için çalışmalıyız. Millet ve vatan için hep beraber çalışmalıyız.” dedi. Türkiye’de şu an ki siyasetin teknik patronunun Mehmet Ağar olduğunun altını çizen Timur Gürgen, Ağar’la Türkiye’nin süper lige çıkarak layık olduğu yere geleceğini sözlerine ekledi.
Toplantıya katılan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın kadınlara her zaman destek olduğunu anlatarak, “Kadınların üslendikleri işleri yapmakta ki becerileri, alacakları görevleri en iyi şekilde yapacaklarını göstermektedir.” dedi. Süleyman Selmanoğlu, ülke yönetiminde kadınlara da gereken önceliğin verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Doğu illerinden 5 ilin kadın kolları teşkilatı yöneticilerinin katılımı ile Elazığ’da başlayan toplantıda, Doğu illeri ve Elazığ Kadın Kolları Başkanı Habibe Solmaz ise, kadınlara layık görülmeyen yakıştırmaların yapıldığını anlatarak, “Başbakan’ın Mersin’de bir çiftçiye ananıda al git demesi gibi olumsuzluklar olağan gösterilmeye çalışılmaktadır. Türk kadınının toplumda ki yerini alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” şeklinde konuştu. Türkiye’de zor günlerin yaşandığını vurgulayan , Solmaz “Ülkemiz acemice yönetilmekte. Aynı zamanda ülkemizde tarım ve ziraat yok edilmekte gün geçtikçe fakirliğe sürüklenmekteyiz.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Toplantıda DYP Elazığ İl Başkanı Abdullah Kızılelma ve Sivrice Belediye Başkanı Hasan Karabulut’da birer konuşma yaptı. Toplantıya DYP Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgen, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, DYP Elazığ İl Başkanı Abdullah Kızılelma, Sivrice Belediye Başkanı Hasan Karabulut ve Doğu illeri ve Elazığ Kadın Kolları Başkanı Habibe Solmaz’ın yanısıra, DYP kadın kolları ve ve il başkanları katıldı.