‘Güven oldukça görevimin başındayım’

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik, "Hükümetimiz ve sayın Cumhurbaşkanımızın güveni oldukça ben görevimin başındayım"dedi.

Büyükelçi İrtemçelik, bazı yanlış anlama ve yansıtmalar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Sayın bakanların düzenledikleri basın toplantısı sırasında oluşan bir durum. Yazılı basına yansımış, görsel basını izleyemedim. Orada, benim rahatsız olduğum ifade ediliyor. Doğrudur. Çünkü iki bakanın düzenlediği bir toplantı. Sayın basın mensupları orada onlardan ötürü bulunuyorlardı. Bana gösterilen ilgiyi, sayın bakanlara yönelik saygılı bir davranış olarak değerlendirmedim. Bu beni rahatsız etti. İki bakana yönelik saygı eksikliğinin edilgen kast etmediğim bir parçası olmak beni rahatsız etti. Konu bundan ibarettir.”

İrtemçelik, “türbanlı fotoğraf genelgesi” sonrası yaşanan gerilimle ilgili hiçbir rahatsızlık olmadığını anlatarak, “Vatandaşlarla hiçbir rahatsızlık yok. Son derece sıcak bir ortam” dedi. “Yaşanan tatsızlıkların ardından görevne aynı huzur içinde devam edip etmeyeceği” sorusuna İrtemçelik, “Hükümetimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın güveni oldukça ben görevimin başında olacağım” yanıtını verdi.