Güvenli Trafik Derneği Melikgazi’de

Kayseri Güvenli Trafik Derneği Başkanı Han Mükremin Türkmen ile Kayseri İl Emniyet Müdür Yardımcısı Namık Sulüki, Trafik Şehiriçi Denetleme Şube Müdürü İlhan Dağdeviren, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a makamında nezaket ziyaretinde bulunarak dernek çalışmaları ile hedefleri hakkında bilgi verdi.

Kayseri Güvenli Trafik Derneği Başkanı Han Mükremin Türkmen ile Kayseri İl Emniyet Müdür Yardımcısı Namık Sulüki, Trafik Şehiriçi Denetleme Şube Müdürü İlhan Dağdeviren, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a makamında nezaket ziyaretinde bulunarak dernek çalışmaları ile hedefleri hakkında bilgi verdi.

Güvenli Trafik Derneği Başkanı Han Mükremin Türkmen, trafik kazalarının ve can kaybının azaltılmasını amaçlayan dernek yönetimi olarak, derneklerinin tanıtımı için nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini belirterek, Kayseri’de belediyelerin çalışmaları ile oluşan güvenli ve seri şehir içi yollar ile bir bakıma dernek çalışmalarına yardımcı olduklarını söyledi.

Kamu kurum ve kuruluşları, oda ve dernekler özelliklere belediyeler ile eğitimsel ve sosyal etkinlikler düzenlemek istediklerini belirten Güvenli Trafik Derneği Başkanı Av. Han Mükremin Türkmen, “Melikgazi Belediyesi Mesleki Oda ve Derneklerin görüşlerine, fikir ve projelerine büyük önem veriyor. Her zaman kurum ve kuruluşlar ile dayanışma ve işbirliği içerisindeler. Bizim de dernek olarak yapacağımız işbirliği ve gerçekleştireceğimiz çalışmalar neticesinde şehrimizde daha bilinçli bir trafik gönüllüsü ekibi oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Melikgazi’nin örnek ve referans belediye olmasında kurum ve kuruluşlar ile oda ve dernekler ile her zaman işbirliği ve dayanışma içerisinde olmasının büyük katkısı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelen trafik kazalarının önlenmesi gibi ulvi bir göreve talip olan böyle bir derneğin çalışmalarına her zaman destek olacaklarını kaydetti.

Yeni açılan ve sürekli bakım ve onarımı yapılan yollar ile kazaların azaltıldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç konu ile olarak şunları söyledi: “Yeni kurulan derneğe başarılar diliyorum. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, meslek oda ve dernekleri ile iş birliğini ve uyum içerisinde çalışmayı her zaman önemsedik ve bu yönde de gayret gösterdik. Vatandaşlarımızın yararına olabilecek her türlü çalışmayı yasal ölçüler çerçevesinde destekliyoruz. Güvenli Trafik Dernek çalışmalarına her zaman destek vereceğiz.”