Güvenlik güçlerinin doğum günü alarmı

PKK terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın 4 Nisan doğum günü dolayısıyla yaşanacak provokasyonları önlemek için Şanlıurfa'da güvenlik güçleri alarma geçti.

Son 3 yıldan buyana polis, grubun Ömerli köyüne gitmesi için çeşitli yasal uyarlarda bulundu. Ancak her seferinde polisle çatışan grup Ömerli köyü yolunda geri çevrildi. Yaşanan bu olaylar ise her yıl 4 Nisan öncesinden güvenlik güçlerine çeşitli önlemler aldırıyor. Bu çerçevede 4 nisanda yaşanması muhtemel olaylara karşı polisin şehir merkezinde yoğun güvenlik önlemi de alması dikkat çekiyor. Şehrin giriş ve çıkışları da kontrol altında tutuluyor.

Bu arada Şanlıurfa’nın Birecik ile Halfeti ilçesi arasında hareket ederek PKK terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan’ın doğduğu Ömerli köyüne geçmeyi planlayan grupların ön hazırlıkların yaptığı öğrenildi.

Diyarbakır, Van ve Batman gibi illerde yaşanan olayların ardından Şanlıurfa’yı da karıştırmak isteyen provokatörlere hiçbir Şanlıurfa’nın pirim vermesi beklenmiyor.

Öte yandan Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan ile Emniyet Müdürü Kutlay Çelik’in grubunun geçiş yapmayı planladığı Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi ve çevresinde çeşitli incelemeler de bulunduğu bildirildi.