Güvenlik için okullar aydınlatılacak

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü, geride kalan bir dönemin değerlendirmesini yapmak üzere, emniyet mensupları ve okul müdürleriyle toplantı düzenledi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü, okulların güvenliği için caydırıcı çalışmalar yapacak.
Emniyet Müdürü A. Kemal Seyhan, şehirde bulunan 70 okulun güvenliğinin sağlanmasında emniyet mensuplarının dışında alternatif çözümler üretilmesini isteyerek, teklifler sundu. Okulların kantin ihalelerini alan kişilerin aynı zamanda okulun güvenliğinden de sorumlu tutulması gerektiğini belirten Seyhan, bu konularda gereken desteği vereceklerini söyledi.

Seyhan, ayrıca okul saatinde Kafeler Caddesi’nde bulunan öğrencilerin okulda kalmasını sağlamak için okul müdürlerinin çalışma yapmasını istedi. Trafik yönünden de gerekli çalışmanın yapıldığını vurgulayan Seyhan, okul giriş ve çıkışlarında görev yapan öğrencilere saygısızlık yapan sürücüler hakkında da gerekli cezai işlemin yapılacağını bildirdi. Seyhan, hap kullanan kişilerin de okul nöbetçileri tarafından kendilerine bildirilmesi gerektiğini söyledi.

Okul binalarının karanlık olması nedeniyle de uygun görülen yerlere çevre aydınlatması yapılacak. Böylece binaların güvenliği kısmen sağlanmış olacak. Isparta bulunan bazı okullarda da polis okul uygulaması başlatıldı. Buna göre Emniyet Müdürlüğü, okul giriş ve çıkışlarında birer polis bulundurarak, huzuru sağlıyor. Öğrencilerin yanlış hareketlerinde Emniyet Müdürlüğü bilgilendiriliyor ve öğrenci hakkında gerekli işlem yapılıyor. Emniyet tarafından yapılan caydırıcı çalışmaların daha yararlı olacağını açıklayan Milli Eğitim Müdürü, Tacettin Yılmaz da, okul – emniyet işbirliği içinde çalışacaklarını aktardı. Sigara konusuna da değinen Yılmaz, “Bu kötü alışkanlığı edinen öğrenciler için gereken çalışmaları yapacağız. Bu konuda emniyetten de destek bekliyoruz.” dedi.