Güvercin çalmak isterken canindan oldu

HATAY - Antakya'da bir kisi güvercin çalmak için girdigi evden ev sahibi tarafindan silahla vurularak öldürüldü.

Sabah saatlerinde Hazma Zorlu’ya ait evin dis kapisini levye ile zorlayarak açan 2 sahis daha sonra hirsizlik yapmak için eve girdi. Hirsizlarin seslerine uyanan Hamza Zorlu, (32) önce hirsizlarla bogustu. Hirsizlardan biri olay yerinden kaçarken Zorlu evindeki pompali silahla kaçmakta olan diger hirsizi komsunun bahçe duvarinin üzerinde vurdu. Yarali halde duvardan düsen zanli olay yerinde hayatini kaybetti. Daha sonra olay yerine gelen polis Hamza Zorlu’yu göz altina aldi. Nöbetçi savcinin yaptigi otopsinin ardindan öldürülen sahsin cesedi Antakya Devlet Hastanesi morguna kaldirildi. Zorlu’nun tüfekle vurarak öldürdügü sahsin güvercin çalmak için eve girdigi belirtildi.

Mahalle sakinleri bu gece kümeslerinden yaklasik 230 tane güvercinin daha çalindigini söyledi. Bu gece 100 tane güvercini çalinan Sener Yilmaz, “Mahallede her gün birkaç kisinin güvercinleri çaliniyordu. Kus çalmanin bir suçu yok. Sikayetçi oluyoruz ama poliste bir sey yapamiyor.” dedi.

Mahallede 2 gün içinde Yusuf Yurtsever’in 130, Sener Yilmaz’in 100, Emin Tasmaz’in 107, Mustafa Inat’in 60 güvercininin çalindigi belirtildi.Güvercin çalmak amaciyla girdigi evin bahçesinde pompali tüfekle vurulan sahsin kimliginin tespitine çalisiliyor.