Güzelin sevinçten çıldırdığı an!

Broadway'in şöhret meraklısı starı Lauren Nelson taçlandı. Oklahama'dan yarışmaya katılan genç kız Amerika'nın en güzel kızı seçildi.

Las Vegas’ta yapılan güzellik yarışmasında taçlanan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi güzel, üniversite öğreniminin ardından, tiyatro alanında master yaparak öğrenimine devam etmek istiyor. Birinci seçildiğinin anons edilmesinin ardında sevinç gözyaşlarına boğulan Amerika’nın en güzel kızı; 2 yaşından bu yana “Miss America” yarışmasını izlediğini ve hiç birzaman yarışmaya kazanabileceğini hayal etmediğini söyledi.

ABD’li güzelin çıldırdığı anı izlemek için tıklayınız

Yarışmanın ikincisi Teksas’dan Shilah Phillips adlı siyahi genç kız seçilirken, Amanda Kozak isimli genç kız ise üçüncülük taçını taktı.

20 yaşındaki sarışın güzel 50 bin dolar nakit para ödülünün ve tacın yanısıra binlerce dolarlık hediyelerinde sahibi oldu. Amerika’nın en güzel kızları iki yıl boyunca arka arkaya Misisipi’den seçilirken, 1960’ta yapılan güzellik yarışmasında birinci seçilen Linda Mead’in ardından ilk Oklahamalı güzel oldu.

Nelson, küçük bir kızken kilisede şarkı söyleyerek çıkmaya başladığı şöhret basamaklarını tırmanmaya, “Bye bye Birdie” ve “Anything Goes” gibi çeşitli müzikallerde oyunculuk yaparak devam etti.