Habur’da 5 bin kapasiteli TIR Parki hizmete açildi kuyruk çilesi bitti

SIRNAK - Habur sinir kapisindan Irak'a mal tasiyan soförler için yapilan 5 bin kapasiteli TIR park sahasi hizmete açildi.

Soförlerin ekmek parasi kazanmak için çektigi sikintiyi bir an önce bitirmek için yogun çaba sarf ettiklerini belirten Sirnak Valisi Osman Günes, “Sinir kapisi yakinlarinda 5 bin kapasiteli araç park sahasi yaptirdik. Soförlerimiz, tuvalet, banyo, cafe, büfe ve lokanta gibi ihtiyaçlarini burada karsilayacak. Artik soförlerimiz uzun araç kuyruklarinda beklemeyecekler ve böylelikle ekmek paralarini kazanirken kismen de olsa rahat edecekler.” seklinde konustu.

“TIR parki çok geç kaldi ama bizleri sevindirdi.” diyen Sanliurfali TIR Soförü Bülent Erik, “Emegi geçen herkese tesekkür ediyoruz.” seklinde konustu. Mardinli TIR soförü Sehmuz Susuz ise, “Irak’a üç kurus para kazanmak için gidiyoruz ama yolculugun çogu araç kuyrugunda beklemekle geçiyor. Kuyruklarda günlerce bir çok sikinti ile karsilasiyoruz. Bu araç parkinin sayesinde artik isimiz çok rahat. Bu çalismalari yapan herkese tesekkür ediyorum.” dedi.