Hacda vefat etti

Kurada çıkmasını 7 yıl beklediği hac görevini yerine getirmek için gittiği Mekke'de trafik kazası sonrasında beyin kanaması geçiren Ahmet Mülazimoğlu (59), vefat etti.

Kurada çıkmasını 7 yıl beklediği hac görevini yerine getirmek için gittiği Mekke’de trafik kazası sonrasında beyin kanaması geçiren Ahmet Mülazimoğlu (59), vefat etti.

        Mekke’de Beytullah’a giderken bir aracın çarpması sonrasında emekli narenciye tüccarı Ahmet Mülazimoğlu (59) ağır, yanında bulunan eşi Hatice ise hafif şekilde yaralandı. Kaza sonrasında ambulansla Mekke’de bulunan tam donanımlı hastaneye kaldırılan Ahmet Mülazimoğlu kurtarılamadı. Ahmet Mülazimoğlu, Mekke’de bulunan Cennet-ül Baki Mezarlığı’na defnedildi.

        Eşi Hatice Mülazimoğlu ise Mekke’de yapılan ilk tedavi sonrasında uçakla Kayseri Havaalanı’na, oradan da ambulansla Nevşehir’e getirildi. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi’nde tedavisi yapılan Hatice Mülazimoğlu, taburcu olarak Ortahisar’daki evine geldi.

        Ahmet Mülazimoğlu’nun vefatı sonrası başta İl Müftüsü Yakup Öztürk olmak üzere yakınları merhumun evine giderek başsağlığı diledi.