Hacıeyüpoğlu: “Görevimizin başındayız”

Sakaryaspor Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu yönetim olarak görevlerinin başında olduklarını belirterek, Sakaryaspor'u 2008-2009 futbol sezonunda şampiyon yapma sözü verdiklerini söyledi!

Hacıeyüpoğlu, Sakaryaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Halit Evin’in sahibi olduğu Evin Eğitim Dünyası’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, play-off mücadelesinde Boluspor’a elendiklerinden dolayı üzgün olduklarını belirtti.
Mücadeleye gelecek sezon Bank Asya 1. Lig’de devam edeceklerini belirten Hacıeyüpoğlu, şunları söyledi:
”Yönetim olarak görevimizin başındayız. Sakaryaspor’u gelecek sezon şampiyon yapma sözü veriyoruz. Bank Asya 1. Lig’de mücadelemiz devam edecektir. Bu sezonun kısa bir değerlendirmesini yapacak olursak, 24 hafta lider götürdüğümüz bu sezonda son haftalarda almış olduğumuz yenilgilerle play-off’a kaldık. Play-off’ta da Boluspor’a elenerek, bu ligde devam etmek durumunda kaldık. Öncelikle bizi iyi niyetle, her zaman, her şekilde destekleyen taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Takımları yenilse de yense de bizi desteklediler. Basın mensuplarına da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Yerel basın belki tarihinde bu kadar uzun süreli destek vermemiştir.”

Maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiklerini belirten Hacıeyüpoğlu, ”Takımı bu zamana kadar getiren teknik heyete de teşekkür ediyorum. İstanbulspor yenilgisinden sonra teklifimizi kabul ederek takımı çalıştıran Coşkun Hoca’ya da teşekkür ediyorum. Futbolcu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. 5 futbolcumuzun sözleşmesi bitti. Ercan, Sedat, Erman, Onur ve Yasin. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Süper Lig’e çıkamamanın sorumluluklarını da üstlendiklerini kaydeden Hacıeyüpoğlu, takımın menfaatleri için yönetimin görevini sürdürmesi gerektiğini belirtti.

Geçen yıla oranla daha fazla avantajları bulunduğunu bildiren Hacıeyüpoğlu, şöyle konuştu:
”Geçen yıl Süper Lig’ten, Bank Asya 1. Lig’ine düşmüş ve sözleşmesi süren 5 futbolcu, 3 yabancısı olan bir Sakaryaspor vardı. Sözleşmesi devam eden 5 futbolcuyla karşılıklı görüşerek sözleşmelerimizi feshetmiş ve yollarımızı da ayırmıştık. Böyle bir takımla ilk günden yola çıktık. Daha sonra transferlerle kadromuzu tamamladık. Bugün itibariyle böyle bir sıkıntı yaşamıyoruz. Elimizde bu ligde ciddi anlamda mücadele vermiş kadromuz var ve bu kadroyu da koruyoruz. Tabii ki sözleşmesi biten arkadaşlarımızın yerine transferlerle yenileri takviye edilecektir. Süper Lig’den, Bank Asya 1. Lig’e düştüğümüz zamanda yaşadığımız sorunlarla, bugünkü sorunlar arasında yüzde 90 azalma var. Takıma olan taahhütlerimizin de yüzde 75’ini gerçekleştirmiş bulunuyoruz.”

-”SAKARYASPOR İDDİASINA DEVAM EDİYOR”-

 Sakaryaspor’un önünde vergi borçlarıyla ilgili olarak büyük bir sorun olduğunu da kaydeden Hacıeyüpoğlu, vergi borçlarının ödemesinin zamana yayılmasının kulübü rahatlatacağını belirtti.

TBMM’de vergi borcu ödemelerinin 10 yıla yayılmasıyla ilgili tasarının görüşüleceğini bildiren Hacıeyüpoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
”Vergi borcu Sakaryaspor’un doğrudan gelirleri konusunda en büyük engeldi. Tasarının kanunlaşmasıyla kulübün doğrudan geliri noktasında hiçbir sıkıntı kalmayacak. Bu anlamda da önümüzdeki sezonda daha rahat bir Sakaryaspor olacak. Tüm bunların ışığında bugün gelinen nokta başarılı bir nokta değil. Olumlu şeyler anlatıyoruz, ama bildiğiniz gibi başarı, şampiyon olduğunuz zaman geçerlidir. Tüm bu olumsuzluklar içinde söz konusu hususların da durum tespiti açısından yapılması gerektiğini düşünüyorum. Gönül isterdi ki Süper Lig’de olalım, ama bu üzüntümüz birkaç günle sınırlı kalmalı. Bugün geleceğin hesaplarını yapmak zorundayız. Sakaryaspor iddiasına devam ediyor.”

Teknik direktör Coşkun Demirbakan ile sözleşmelerinin sona erdiğini kaydeden Hacıeyüpoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
”Coşkun hoca ile sözleşmemiz sadece bu sezon sonuna kadardı. Ona ilişkin olarak bir tasarrufta bulunmayacağız. Öncelikle şunu söyleyeyim. Coşkun hoca ile play-off maçlarından sonra bir araya gelme şansımız olmadı. Onun için de bir araya gelecek ve görüşerek bazı konuları netleştireceğiz. Başka kulüplerden teklif gelirse bu süre içinde ona da engel olmayacağız. Görüşmelerden sonra Coşkun hoca’ya teklif götürebiliriz. İstanbulspor maçından sonra bizi yalnız bırakmadığı için kendisine teşekkür ediyoruz.”