Hacılar Belediye Başkanı makamını minik Feyza Nur’a bıraktı

Kayseri'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları başladı.

Kayseri’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları başladı. Kutlamalar çerçevesinde belediye başkanları koltukları kısa süreli de olsa miniklere devretti.
Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde sembolik olarak ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Feyza Nur Tarhan’a devretti. Ahmet Herdem, daha sonra ziyaret eden öğretmen ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Feyyaz Mercan İlköğretim Okulu Müdürü Latif Tuluk ve Müdür Yardımcısı Hakan Ülker ile birlikte 6. sınıf öğrencisi Feyza Nur Tarhan, 7. sınıf öğrencisi Ahmet Kafa ve 8. sınıf öğrencisi Hakan Cingil’i kabul eden Başkan Herdem, daha sonra başkanlığı Feyza Nur Tarhan’a bıraktı. Yeni Başkan Tarhan’da ilk iş olarak talep ve istekleri aldı. İstekleri tek tek dinleyen Başkan Tarhan, daha sonra telefonla Başkan yardımcısı Kenan Tok’u çağırdı. Başkan Yardımcısı Tok’a öğrenci ve öğretmenlerin isteklerini söyleyen Tarhan, işlerin en kısa zamanda yapılması talimatını verdi. Devir teslim töreninin sonunda Başkan Ahmet Herdem, öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra konuşan Başkan Herdem eğitime her türlü desteği verdiklerini belirterek, öğrencileri her konuda desteklerini söyledi. Başkan Herdem, “Sadece okul içerisinde değil, okul dışında da her türlü desteği veriyoruz. Bu çocuklar bizim olduğu için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Üniversitede okuyan ve dernek tarafından desteklediğimiz 740 öğrencimiz var. İşadamlarımız destekliyor sağ olsunlar bizde gayret gösteriyoruz.” dedi.

KTO BAŞKANI KİLCİ: BÜTÜN DÜNYA ÇOCUKLARININ BAYRAMINI KUTLUYORUZ
Öte yandan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı. Kilci, açıklamasında, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu günü, çocuklara armağan etmiştir. Bu tarihten itibaren de her yıl 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamaya başladık. Ulu önderimizin de önemle üzerinde durduğu gibi, çocuklarımız geleceğimizdir. Çocuklarımıza gereken özeni göstermek, onlara güzel yarınlar hazırlamak, aslında geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmamız anlamına gelmektedir. Bugünün küçüklerinin, yarının ülkemizi yönetecek büyükleri olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekmektedir. Barış dolu, sağlıklı ve güvenilir bir gelecek dileklerimizle, 23 Nisan’da sadece ülkemiz çocuklarının değil bütün dünya çocuklarının bayramlarını kutluyoruz.” ifadelerine yer verdi.

UZANDAÇ: ULU ÖNDER ÇOCUK HAKLARI KONUSUNU DÜNYA GÜNDEMİNE TAŞIDI
Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Uzandaç, kutlama mesajında, şöyle dedi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk 23-30 Nisan Çocuk Haftası ve haftanın ilk günü olan çocuk bayramını 23 Nisan 1935 yılında savaş sırasında yetim ve öksüz kalan Türk ve dünya çocuklarını bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında biraraya getirmiştir. İleri görüşlü ve devlet adamı dehası Ulu Önderimiz bu davranışıyla çocuk hakları konusunu dünya gündemine taşımıştır. UNESCO’nun 1979 yılını Çocuk Yılı olarak duyurmasının ardından, Atamızın çocuklara hediye ettiği bayram uluslararası düzeyde, tüm dünya çocuklarıyla kutlanmaya başlanmıştır.”

1998’Lİ MİNİKLER, RAKİBİ DEMİRSPOR’U 8-0 YENEREK FİNALE KALDI
Kayseri’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen futbol turnuvasında Kayserispor’un 1998’li minikleri rakibi Demirspor’u 8-0 yenerek finale kaldı. Sümer stadında oynanan karşılaşma öncesi iki takımın minikleri birbirlerine başarı diledi. Başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar adeta tek saha oynayan Kayserisporlu minikler ilk yarısı 3-0 galip kapadı. İkinci yarıda ağırlığını iyice hissettiren sarı-kırmızılı futbolcular ikinci yarıda da 5 gol atarak sahadan 8-0 galip ayrıldı. Kayserisporlu minikler 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen turnuvanın finalini Sümer Stadı’nda Erciyesspor ile oynayacak.