Haciz memurları kapıda!

Antalya'nın Alanya ilçesi Vergi Dairesi Müdürlüğü, vergi borcu bulunan 7 bin mükellef için haciz işlemi başlatmaya hazırlanıyor.

Alanya Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Kutlu, yaptığı açıklamada, vergi borcu bulunan mükellefleri defalarca uyarmalarına rağmen bir sonuç almadıklarını söyledi.

Mükelleflere bugüne kadar yasal çerçevede ödeme emri tebliği, tahakkuk fişi ve haciz bildirisi olmak üzere en az 3 kez çağrıda bulundukalarının altını çizen Kutlu, “Hatta uyarıyla da kalmadık. Memur arkadaşlarımız telefonla mükellefleri arayarak borçlarını ödemeleri gerektiğini aksi takdirde yasal işlem yapılacağı bildirdi. Buna rağmen birçoğu vergi borcunu ödememekte direniyor. Yasal taksitlendirme sürecine girmeyen tüm vergi borçlularının pos cihazı kullanarak yaptıkları satışlardan dolayı bankalardan alacaklarına haciz koyacağız” dedi.

Haciz işlemleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Kutlu, Pazartesi günü fiilen işlemleri başlatacaklarının altını çizdi. Alanya’da 7 bin civarında borçlu mükellef bulunduğunu anlatan Kutlu, mükelleflerden yaklaşık 70 milyon YTL tahsilat yapmayı hedeflediklerine dikkat çekti.

Mükellefleri son kez uyaran Kutlu, mükelleflerin ticari sıkıntıya düşmemesi ve bankalarda sorun yaşamamasaın için borçlarını ödemesi gerektiğini hatırlattı. Borçlarını tam olarak ödeyemeyen mükelleflerin taksitlendirme yapması veya teminat göstermesi gerektiğini ifade eden Kutlu, “Mükkelefler haciz işlemleri başladığı anda bu şanslarını kaybedecekler. Haciz işlemleri 17 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Mükelleflerimizin bu tarihe kadar borçlarını ödemeleri kendi lehlerine olacaktır” diye konuştu.