Hafta sonu yağış geliyor!

Yağışlı sistemin, 26 Ocak cuma gününden itibaren batı bölgelerinden başlayarak Türkiye'yi etkisi altına alacağı bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı açıklamada, sıcakların Ocak ayı mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini belirttiler. Yetkililer, bu durumun 27 Ocak’a kadar sürmesinin tahmin edildiğini, ancak bu tarihten sonra sıcaklıkların mevsim normalleri düzeyine ineceğini bildirdiler.

Yağışlı sistemin, Cuma gününden itibaren batı bölgelerinden başlayarak Türkiye’yi etkisi altına almasının beklendiğini ifade eden yetkililer, yağışların yağmur şeklinde görüleceğini kaydettiler.

Yetkililer, Cuma günü Trakya bölgesinde yağmur, Cumartesi günü Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde yağmur, Pazar günü ise soğumanın etkisiyle Doğu Anadolu ile iç bölgelerde kar yağışı olacağını tahmin ettiklerini söylediler.

Bugün (Salı) ise hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artarken, yarın (Çarşamba) gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde don ve buzlanma görülecek.

SİS GÖRÜLECEK

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

Rüzgar güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeybatıdan hafif ara sıra orta, yurdun batı kesimlerinde kuvvetli esecek.

Yarın iç ve doğu kesimler sisli Marmara, batı ve orta Karadeniz, Ege bölgeleri parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde don ve buzlanma görülecek.

5 büyük ilimizin hava durumu
Bugün Yarın
İstanbul 7/14 10/16
Ankara -1/12 0/12
İzmir 9/19 14/18
Adana 4/17 2/19
Antalya 8/19 9/19